V roce 2014 jsme oslavili 90. výročí založení Základní školy Morkovice.
90 let
Slovo ředitele
Ve školním roce 2014/2015 si Základní škola Morkovice připomíná 90 let od dokončení stavby budovy současné školy. Toto výročí je velmi významné a zaslouží si důstojné připomenutí. Škola je důležitým centrem vzdělanosti a kulturního života města Morkovice-Slížany i celého regionu. V průběhu desetiletí školou prošly stovky žáků a pracovaly zde desítky zaměstnanců. V letošním školním roce školu navštěvuje 394 žáků, o které se stará 43 zaměstnanců. Školu v současnosti tvoří 19 tříd, 3 oddělení školní družiny, školní klub a školní jídelna.

Pevně věříme, že stejně jako v uplynulých 90-ti letech bude škola i nadále místem poznání, získávání informací, nabývání dovedností, vzniku kamarádských vztahů a především místem rozvoje osobnosti každého současného i budoucího žáka školy.

Mgr. Jan Košárek, ředitel školy
ZŠ Morkovice | 2014