Dnes je čtvrtek 24. května 2018. Svátek má Jana. Hlavní prázdniny budou za 38 dní.

Bruslení si děti užily

V pondělí 29. ledna se někteří žáci naší školy zúčastnili bruslení na nově postaveném zimním stadionu ve Vyškově. Příjemné zázemí, možnost zapůjčení bruslí a helem a hlavně vynikající led, to vše na nás čekalo.

Žáci 7.B, 5.C a ti, kteří navštěvují florbalový kroužek si tak mohli užít dvě hodiny nerušeného bruslení. Někteří stáli na bruslích poprvé nebo po dlouhé době, těm byly zpočátku nápomocny cvičební pomůcky, které měli na stadionu pro tuto potřebu k dispozici. Nicméně po několika minutách si nezkušení bruslaři dodali odvahu a bez jakýchkoliv podpírátek se vydali na led.

A protože jsme měli led jen pro sebe, mohli jsme se rozdělit na dvě skupiny – jedna se věnovala po celou dobu hokeji, druhá pak bruslila volným stylem. K vidění byly piruety, holubičky, vláček, závody, někdy i pády, ale vše se obešlo bez zranění a děti si akci patřičně užily. Závěr patřil společnému focení, který nám připomene příjemně strávené chvíle, kdy jsme si nejen zasportovali, ale také pořádně pobavili. Už teď se těšíme na další společnou, podobnou akci.

Mgr. Eva Pátíková