Dnes je čtvrtek 24. května 2018. Svátek má Jana. Hlavní prázdniny budou za 38 dní.

Vítězi pěvecké soutěže byli všichni vystupující

Ve dnech 30. a 31. ledna se sál sokolovny v Morkovicích zaplnil žáky naší školy. Uskutečnila se zde tradiční pěvecká soutěž, jejíž organizaci měla v letošním roce na starosti paní asistentka Jolana Churá.

A protože sama vystupuje společně se svou kapelou na svatbách, plesech a dalších kulturních akcích, nebyl pro ni sebemenší problém, připravit mladé pěvecké talenty, kteří se do soutěže přihlásily. Poctivá práce se vyplatila, neboť výkony soutěžících zaujaly nejen pětičlenné poroty, ale i přítomné žáky a učitele.

První z uvedených dnů se se svými výkony předvedli žáci a žákyně druhého stupně. Celkem se publiku představilo dvanáct zpěváků s českými i zahraničními písněmi. Porota ve složení paní učitelka M. Sobotková, J. Barnetová, D. Derková, A. Večerková, které doplnil pan učitel J. Forýtek, to neměla vůbec jednoduché. Výkony soutěžících byly velmi slušné, pěkné a klobouk dolů před jejich odvahou, postavit se před zaplněný sál a své spolužáky. Publikum je zaslouženě vždy po jejich výkonu odměnilo potleskem. Verdikt poroty byl nakonec následující. Na třetím místě se umístila žákyně 6.C Diana Barnetová, druhá příčka patřila Vilému Hrušákovi ze 7.B a o zlato se podělily hned tři zpěvačky – Veroniky Handlová, Romana Slepčíková obě ze 7.B a Brigita Ševčíková z 9.B.

Následující den se v sokolovně uskutečnila pěvecká soutěž prvního stupně. Celkem se do ní přihlásilo 23 dětí z prvních až pátých tříd. I z toho důvodu byly vytvořeny dvě kategorie 1. a 2. třídy a 3. až 5. třídy. Výkony soutěžících byly opět velmi povedené a stejně jako předchozí den, tak i v tomto případě měla pětičlenná porota opravdu těžké rozhodování. A jak to nakonec vše skončilo? Porota ve složení paní učitelka T. Pospíšilová, J. Kyasová, H. Doleželová a paní asistentky K. Polišenská a M. Ptáčková se nakonec dohodla takto: ve skupině prvních a druhých tříd si první místo vyzpívala Jessica Pačajová z 2.A, za ní se umístila Natália Mária Ovečková z 1.C a bronzová příčka patřila Viktorce Hošákové ze 2.B. Třetí až páté třídy ovládla svým zpěvem a vystoupením dvojice dívek – Zdenka Čurejová z 5.B a Amálie Hrušáková ze 3.B. Za nimi se na stříbrné příčce umístila Tatiana Kupková ze 3.A a Adam Hejkrlík z 5.C. Třetí místo udělila porota opět dvěma žákyním, a to Natálii Dopitové ze 4.A a Lucii Bayerové z 5.C.

I. stupeň, kategorie 1. a 2. třídy:

1. místo – Jessica Pačajová 2.A
  2. místo – Natália Mária Ovečková 1.C
  3. místo – Viktorie Hošáková 2.B
I. stupeň, kategorie 3. - 5. třídy:
  1. místo – Zdenka Čurejová 5.B, Amálie Hrušáková 3.B
  2. místo – Tatiana Kupková 3.A, Adam Hejkrlík 5.C
  3. místo – Natálie Dopitová 4.A, Lucie Bayerová 5.C
II. stupeň:
  1. místo – Veronika Handlová 7.B, Romana Slepčíková 7.B a Brigita Ševčíková 9.B
  2. místo – Vilém Hrušák 7.B
  3. místo – Diana Barnetová 6.C

Výborná vystoupení, krásné hlasy, povedená show, těmito slovy se dá shrnout letošní uplynulý ročník pěvecké soutěže. Všichni vystupující si zaslouží velkou pochvalu za poctivé nacvičování v době svého volna a za odvedenou práci. Vítězům gratulujeme a přejeme další úspěchy v jejich hudební kariéře.

Mgr. Eva Pátíková