Dnes je čtvrtek 24. května 2018. Svátek má Jana. Hlavní prázdniny budou za 38 dní.

Program HOBIT: HOdina BIologie pro živoT

HOBIT je inovativní vzdělávací program určený pro žáky základních škol a studenty víceletých gymnázií. Smyslem programu je předat žákům zcela jednoduché informace, které vedou k záchraně života při vzniku srdečního a mozkového infarktu.

Žáci se učí reagovat pomocí multimediálního a simulačního vzdělávání na příznaky těchto onemocnění tak, aby byli schopni postiženému zachránit život. Výuka žáků probíhá v jedné vyučovací hodině - její náplní je poutavý vzdělávací film, který žákům vysvětluje podstatu kardiovaskulárních onemocnění. Znalosti žáků jsou prověřeny simulačním testem před a po zhlédnutí edukačního filmu.

Edukační program staví na myšlence, že pro záchranu života si stačí zapamatovat pouze minimum základních informací. Děti jsou během vzdělávací hodiny seznámeny s příznaky onemocnění a správnými reakcemi na ně, s léčbou a rizikovými faktory onemocnění. Hodina je přitom pojatá zábavnou a inovativní formou. Zároveň je program nenáročný a uživatelsky příjemný.

Naše škola se zapojila do projektu a program absolvovala třída 8.A a 8.B v rámci výuky přírodopisu a výchovy ke zdraví.

Ing. Radka Zdražilová