Dnes je čtvrtek 24. května 2018. Svátek má Jana. Hlavní prázdniny budou za 38 dní.

Okresní kolo biologické olympiády

Ve čtvrtek 12. dubna 2018 se uskutečnilo okresní kolo biologické olympiády na ZŠ Zdounky. Ze školního kola, které se uskutečnilo v lednu, postoupili dva nejlepší žáci ze sedmých tříd Adam Hrudka ze 7.A a Vilém Hrušák ze 7.B.

Příprava nebyla jednoduchá. Museli obětovat svůj volný čas na prostudování studijního materiálu, zdokonalení svých znalosti v poznávání rostlin a živočichů, a praktických činností v laboratorních úkolech. Další podmínkou účasti v okresním kole bylo také vypracování vstupní práce, kdy oba žáci věnovali svou práci zkoumání žížal.

Vilém Hrušák se umístil na 4. místě a Adam Hrudka na 9. místě z celkového počtu 15 žáků. Oba žáci byli úspěšnými řešiteli biologické olympiády a jejich umístění je velkým úspěchem.

Děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a za skvělé výkony.

Mgr. Dana Derková