Dnes je neděle 20. května 2018. Svátek má Zbyšek. Hlavní prázdniny budou za 42 dní.

Adventní jarmark navodil vánoční atmosféru

Rok se s rokem sešel a my tu máme opět předvánoční čas. Již se stalo tradicí, že se na naší škole koná pravidelně Adventní jarmark. Nebylo tomu jinak také letos, kdy jsme se opět všichni společně sešli poslední listopadový den a navodili si několik týdnů před Vánocemi tu správnou vánoční atmosféru.

Žáci společně s učiteli i svými rodiči a Rodičovskou akademií se do toho opravdu pustili a tak na návštěvníky, místní i přespolní, čekalo velké množství krásných ručně vyrobených věcí, které zdobí nejednu domácnost. Nechyběly přírodní svícny, ručně vyrobená mýdla, ponožkoví plyšáci, svíčky, adventní věnce či perníčky, sušené i pečené čaje a mnoho dalšího.

Vedle spousty krásných výrobků si mohli lidé užít i bohatý doprovodný program. V letošním roce se rodičům nepředstavili jen žáci prvního stupně v rámci svých třídních besídek, ale rovněž žáci druhého stupně, kteří společně vystoupili v tělocvičně. Celé vystoupení pak doplnili žáci místní základní umělecké školy, když se představili buď jednotlivě nebo ve skupinkách s jednotlivými skladbami. Děti z druhého stupně nejprve zazpívaly podle tříd a pak i dohromady. Zaslouženě si pak od publika vyslechly potlesk. Závěrem programu bylo vystoupení tanečního kroužku.

V letošním roce se v hale uskutečnila poprvé minikavárna, kde si mohli lidé odpočinout v křeslech a popovídat si nad šálkem čaje, kávy nebo svařeného vína. Bohaté bylo i občerstvení, na němž se podílel, kdo mohl. A tak byly k dispozici domácí buchty, bábovky, chlebíčky, koláčky i vánoční cukroví. Nad vším děním pak dohlížela trojice andělů z břízy, kteří ze svého místa v hale sledovali vše po očku.

Poděkování patří všem, kteří se přišli na jarmark podívat, těm, kteří se jakkoliv podíleli - dětem, rodičům, učitelům, ZUŠ Morkovice, zaměstnancům školy i sponzorům a také Rodičovské akademii, která měla plné ruce práce v kávárně.

Mgr. Eva Pátíková