Dnes je pátek 23. února 2018. Svátek má Svatopluk. Jsou jarní prázdniny

Základní škola Morkovice se zapojila do projektu Krokus

Poprvé v letošním roce se zapojila Základní škola Morkovice do projektu Krokus. Ten je realizován v několika zemích Evropy a každoročně se jej účastní celá řada škol.

Projekt organizuje irská nadace pro osvětu o holocaustu – Holocaust Education Trust Ireland. Ta poskytuje zapojeným školám sazenice krokusů, které symbolizují a připomínají Davidovu hvězdu, kterou museli povinně nosit Židé za II. světové války. Vysazením krokusů si připomínáme památku jednoho a půl milionů židovských dětí, které se staly obětí holocaustu. Památka je však věnována všem obětem řádění nacistické zlovůle. Krokusy obvykle rozkvétají kon cem ledn a nebo začátkem února, tedy v době kolem 27. ledna, kdy si připomínáme Mezinárodní den památky obětí holocaustu.

Základní škola Morkovice se zapojením do tohoto projektu snaží poukázat na tragické události, které vedly k vraždění nevinných lidí. Cílem je přiblížit žákům nejen toto období, ale poukázat rovněž na nebezpečí rasismu a xenofobie, která je i v současné době všude kolem nás. Zasazením krokusů dochází k předání informací budoucím generacím a také je to naděje na život v budoucnu, kdy snad bude líp než dřív.

Mgr. Eva Pátíková