Dnes je neděle 20. května 2018. Svátek má Zbyšek. Hlavní prázdniny budou za 42 dní.

Podpora činnosti střediska praxe při SZŠ Kroměříž

Termín realizace: 17. září 2014 – 31. července 2015

Projekt řeší potřebu středních zdravotnických škol zkvalitnit praktické vyučování žáků oboru Zdravotnický asistent (ZA 53-41-M/01) za účelem zvýšení klíčových kompetencí a uplatnitelnosti absolventů školy na trhu práce. Projekt usiluje o přiblížení ošetřovatelské teorie k ošetřovatelské praxi. Za tímto účelem je na SZŠ Kroměříž zřízeno středisko praxe, které zabezpečí organizační, personální a materiální podmínky pro rozšíření spolupráce SZŠ se zaměstnavateli a se základními školami. Středisko je autonomní jednotkou, která je včleněna do organizační struktury Střední zdravotnické školy Kroměříž.

Cíl projektu

• zkvalitnit praktické vyučování žáků oboru vzdělávání Zdravotnický asistent
  • poskytnout poradenství základním školám při zřizování minipodniků z oblasti první pomoci

ZŠ Morkovice je zapojena do následujících aktivit projektu:
Klíčová aktivita č. 5: Poradenství základním školám při zajišťování minipodniků z oblasti první pomoci.

Cílem projektu bylo poskytnout poradenství základním školám při zřizování minipodniků z oblasti první pomoci. ZŠ Morkovice byla zapojena do 5. aktivity projektu: Poradenství základním školám při zajišťování minipodniků z oblasti první pomoci. V rámci projektu pracoval na škole zdravotnický kroužek pod vedením paní Moniky Ševčíkové, který navštěvovali žáci 1. a 2. stupně. V hodinách přírodopisu a výchovy ke zdraví v 8. ročníku proběhla výuka předlékařské první pomoci. Ve středu 13. května 2015 a v pátek 29. května 2015 v rámci projektu žáci 4. ročníku pod vedením svých starších spolužáků nacvičovali ošetřování jednotlivých simulovaných zranění. Na jednotlivých stanovištích ošetřovali zlomeninu horní končetiny, popáleninu, úpal a úžeh, bezvědomí, šok, krvácení a odřeniny, resuscitovali na figuríně. Pochvala patří žákům 8. ročníku za přípravu a práci u jednotlivých zranění.

Ing. Radka Zdražilová