Dnes je pondělí 19. února 2018. Svátek má Patrik. Jsou jarní prázdniny

Vítejte na internetové stránce Základní školy Morkovice

AktualitaVýměnný pobyt na Slovensku

Máte dítě v 5. třídě? Letos nabízíme poprvé možnost výměnného pobytu na Slovensku.
Stačí své dítě přihlásit do školní soutěže Česko-Slovensko. Z vědomostní soutěže, kterou připravují třídní učitelky 5. tříd, vzejde 20 vítězů, kteří se výměnného pobytu zúčastní, a 5 náhradníků.
AktualitaProblematiku holokaustu přiblížila exkurze do Osvětimi

Ve čtvrtek 8. února se žáci naší školy vypravili na exkurzi do Osvětimi. Osazentsvo tvořili především deváťáci, kteří mají problematiku holokaustu ve svých osnovách.
AktualitaZima ve 3.B

Život v naší třídě byl i v zimních měsících velmi pestrý. V prosinci jsme si zpříjemnili čekání na Vánoce tzv. dárkováním. Tak jsme nazvali každodenní bavení třídy na začátku vyučování jedním spolužákem, který předvedl, co nejlépe umí nebo rád dělá. Viděli jsme například super sestavu aerobiku, naučili se novou výtvarnou techniku pomocí pěny na holení, poznali spoustu zajímavých pokusů a knih.
AktualitaOkresní kolo olympiády v anglickém jazyce

V úterý 6. února proběhlo v Kroměříži okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. Naši školu reprezentoval v kategorii mladších žáků (6. a 7. třída) Petr Čermák a v kategorii starších žáků (8. a 9. třída) Barbora Polišenská.
Vyhodnocení sběru starého papíru

Za první pololetí jsme nasbírali celkem 7288 kg papíru. Všem, kteří se na tomto sběru podíleli, ze srdce děkujeme.
AktualitaPozvánka na 2. školní ples

Vážení rodiče,
Rodičovská akademie a Základní škola Morkovice pořádají 17. března 2. školní ples. Vstupenky lze zakoupit od 26. února u paní učitelky Moniky Navrátilové, ve škole každý pracovní den od 14:00 do 15:00 nebo po telefonické domluvě tel: 724 479 844. Cena vstupenky je 200,- Kč. V ceně je i večeře.
AktualitaAnketa

Hlasuj a rozhodni, které z těchto dvou jídel bys chtěl 16. března 2018 zařadit do jídelníčku naší školní kuchyně.
  • kuřecí játra na cibulce s rýží
  • kuřecí těstovinový salát
Hlasuj do 5.3.2018 ZDE.
AktualitaKarneval v 2.B

S blížícím se koncem masopustu jsme ve třídě 2.B měli karneval. Tancovali jsme, hráli hry a povídali si o starých tradicích a o tom, co vše se o masopustu událo.
AktualitaVítězi pěvecké soutěže byli všichni vystupující

Ve dnech 30. a 31. ledna se sál sokolovny v Morkovicích zaplnil žáky naší školy. Uskutečnila se zde tradiční pěvecká soutěž, jejíž organizaci měla v letošním roce na starosti paní asistentka Jolana Churá.
AktualitaBruslení si děti užily

V pondělí 29. ledna se někteří žáci naší školy zúčastnili bruslení na nově postaveném zimním stadionu ve Vyškově. Příjemné zázemí, možnost zapůjčení bruslí a helem a hlavně vynikající led, to vše na nás čekalo.
AktualitaLiterární soutěž

Dne 15. prosince 2017 se náš žák Šimon Beerkens z 8.B zúčastnil se svou prací literární soutěže v Luhačovicích. Soutěž pro mladé talenty nesla název "Spěchej pomalu".
AktualitaRodičovská akademie

Rodičovská akademie při Základní škole Morkovice, z.s. je dobrovolným sdružením rodičů dětí, které chodí do ZŠ Morkovice.
AktualitaPoděkování Rodičovské akademii

Na tomto místě bych chtěla jménem svým, jménem školy, zaměstnanců a hlavně žáků poděkovat aktivním členům Rodičovské akademie. Svým neuvěřitelným elánem a zapálením organizují skvělé akce, které nás nejenom baví, ale také pomáhají škole krýt náklady na různé radosti pro naše žáčky.
AktualitaStudovna

Po dobu nemoci paní Churé je upravena otevírací doba studovny následně:
  • PONDĚLÍ: 13:30 hod. – 15:00 hod.
    (ale v době 14:15 – 15:00 probíhá aktivita v tělocvičně)
  • ÚTERÝ: 13:45 hod. – 15:00 hod. (jen sudé týdny)
  • STŘEDA: 12:30 hod. – 15:00 hod.
  • ČTVRTEK: 13:45 hod. – 15:00 hod.
  • PÁTEK: 13:30 hod. – 15:00 hod.
AktualitaPráce žáků naší školy

Žákovské dokumenty o škole
Žáci etické výchovy ode mne dostali netradiční úkol. Ve skupinkách vymyslet scénář na téma Naše škola a pak jej samostatně zrealizovat - tzn. natočit, nastříhat a prezentovat. S dojetím musím říci, že se svého úkolu zhostili s opravdovostí, věnovali mu spoustu volného času a prokázali, že jsou schopni se nejen domluvit, oslovit zaměstnance školy i žáky, ale i vše sestříhat a dotáhnout do zdárného konce. Dokumenty opravdu stojí za shlédnutí. Některé jsou stvořeny s nadsázkou a vtipem, proto k nim prosím i tak přistupujte:-)
AktualitaKrajská síť podpory nadání

Naše škola se v dubnu 2017 stala členem Sítě podpory nadání ve Zlínském kraji.
AktualitaSchránka důvěry pro žáky i rodiče

Snažíme se o to, aby naše škola byla bezpečným místem.
Aby jsme do ní všichni rádi chodili, těšili se na setkání se spolužáky a učiteli.
Abychom se zajímavým a poutavým způsobem něco naučili.
A rádi na naši základku vzpomínali.
Nový systém vzdělávání dětí s odlišnými vzdělávacími potřebami

Informační kampaň k novému systému vzdělávání dětí s odlišnými vzdělávacími potřebami v základních otázkách a odpovědích:
Mýty a omyly o inkluzi

Zdají se Vám informace ohledně inkluze zmatečné a nejasné? Máte jako rodiče strach, co se to vlastně na naší základní škole bude od září dít? Pak si přečtěte Mýty a omyly o inkluzi ve veřejném prostoru, kterou vydala aliance Rodiče za inkluzi.
Chcete se stát sponzory školy?

Škole můžete poskytnout finanční, věcný dar nebo přímou materiální pomoc, finanční dar si můžete odečíst od základu daně.
Další školní akce
Po 19.02.2018
Út 20.02.2018
St 21.02.2018
Čt 22.02.2018
Pá 23.02.2018
So 24.02.2018

VŠECHNY UDÁLOSTI

Po 19.02.2018
Polévka zeleninová
Vepřenky s cibulí, brambory.
Út 20.02.2018
Polévka fazolová
Vepřové na žampionech, těstoviny.

CELÝ JÍDELNÍČEK

Nejnovější sdělení v okénku pro rodiče je ze dne 30.05.2017.

OTEVŘÍT OKÉNKO