Dnes je pondělí 19. února 2018. Svátek má Patrik. Jsou jarní prázdniny

Okresní kolo dějepisné olympiády

V pondělí 15. ledna se konalo v přednáškovém sále Muzea Kroměřížska okresní kolo dějepisné olympiády. Ze školního kola, které se uskutečnilo v listopadu, postoupily tři žákyně z devátých tříd – Lenka Štěpánová, Lenka Suchánková a Nikola Kučírková.

V Kroměříži na ně čekala silná konkurence dalších 38 účastníků z celého kroměřížského okresu. V letošním roce se dějepisná olympiáda nese v duchu první republiky. V tomto roce to bude totiž přesně sto let od jejího vzniku a tak je příznačné i označení olympiády: "To byla první republika aneb Československo v letech 1918-1938".

Devadesát minut muselo stačit na vyplnění záludných otázek, které nebyly vůbec jednoduché. Přední příčky jsme nakonec neobsadili, ale celkově lze naši účast považovat za úspěšnou. Lenka Štěpánová se umístila na 9. místě, Lenka Suchánková na 17. místě a Nikola Kučírková na 25. místě. Lenku Štěpánovou dělily od postupu do krajského kola pouhé tři body. Všem žákyním patří pochvala a poděkování, že svůj volný čas věnovaly studiu na olympiádu a naši školu pěkně reprezentovaly.

Mgr. Eva Pátíková