Dnes je neděle 20. května 2018. Svátek má Zbyšek. Hlavní prázdniny budou za 42 dní.

Druhý ročník plesu byl ještě povedenější než ten první

Sobota 17. března byla v Morkovicích ve znamení dlouho připravovaného školního plesu. V loňském roce byla tato tradice obnovena a dle počtu hostů lze soudit, že si získala své příznivce.

Organizace však opět nebyla vůbec jednoduchá, bylo potřeba zajistit spoustu větších i menších věcí, které se postupně propojily v jeden celek, který vyvrcholil druhým ročníkem.

Vše vypuklo o den dřív, kdy se členky Rodičovské akademie sešly již v pátek v dopoledních hodinách, aby ze sokolovny udělaly útulné a reprezentativní místo. A že to byla opravdu práce usilovná, není pochyb. Výsledek však stál za to.

V sobotu v pozdních odpoledních hodinách se začala postupně sokolovna plnit. Nejprve vystupujícími, kteří si společně se svými učiteli a vedoucími ještě jednou vyzkoušeli svá vystoupení, a později prvními hosty. V osm hodin byla pak celá akce zahájena. Nebyl by to školní ples bez zahajovací polonézy, kterou nacvičili žáci devátých a osmých tříd pod vedením paní učitelky Sobotkové. Děvčata se proměnila v dámy v krásných večerních róbách a chlapci v pány v sakách. Všem to náramně slušelo a jejich výkon byl poprávu odměněn bouřlivým potleskem.

Tímto však kulturní program nekončil. Zaplněnému sálu se představil taneční kroužek pod vedením paní učitelky Michové, moderní gymnastky paní učitelky Foltýnové s Emilem Zátopkem, mažoretka Nikča, taneční dívčí skupina Diamonds, kterou vede paní Žourková a výherci pěvecké soutěže. Poté se již všichni mohli začít bavit na parketu. O starší i soudobé hudební hity se v průběhu celého večera postarala hudební skupina Dorádo.

Úderem půlnoci byla vyhlášena tombola se zajímavými cenami. Plesové veselí se v morkovické sokolovně protáhlo do brzkých ranních hodin, kdy sál opouštěli poslední návštěvníci. Organizátoři akce – Rodičovská akademie a Základní škola Morkovice, tak mohou být s uplynulým ročníkem spokojeni, vždyť za jeho přípravou stojí několika týdenní usilovná práce. Všichni včetně vystupujících, organizátorů a učitelů, kteří připravili s dětmi vystoupení, zasloží velkou pochvalu a poděkování. Poděkování patří i paním kuchařkám za přípravu občerstvení.

Mgr. Eva Pátíková

Fotografie z akce
(přístupové údaje si můžete vyžádat od třídní učitelky/třídního učitele - stačí napsat žádost o přístup k fotkám do žákovské knížky)