Dnes je neděle 24. května 2020. Svátek má Jana. Hlavní prázdniny budou za 38 dní.
Úkoly Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola Výročí 90 let

Jak jsme na tom?

Během loňského kalendářního roku proběhla v naší škole rekonstrukce učebny chemie a fyziky. V rámci projektu škola získala měřící senzory NeuLog pro výuku přírodopisu, chemie a fyziky.

Po zaškolení učitelů jsme začali využívat jednotlivé měřící senzory v přírodopisu, v dalších měsících využijeme senzory ve výuce fyziky. V předmětu výchova ke zdraví jsme s žáky 8. ročníku sestavili a použili senzory pro měření stisku ruky a senzor pulzu. Měřením jsme zjistili, že máme ve škole opravdu silné žáky. Měření jsme provedli pro pravou a levou ruku. Někdy byli žáci překvapeni, že stisk jejich levé ruky je větší než u pravé ruky, to platí pro žáky píšící pravou rukou. Největší naměřené hodnoty byly u chlapců. Jak jinak.

Pravá ruka: 292 N, levá ruka: 255 N. Hodnoty jsou od dvou různých chlapců.

V dalších hodinách výchovy ke zdraví budeme pracovat se senzory pro měření tlaku krve, EKG a se senzorem pro měření vitální kapacity plic – spirometrický senzor.

Ing. Radka Zdražilová, vyučující Př, F a VkZ

Jak jsme na tom?Jak jsme na tom?Jak jsme na tom?Jak jsme na tom?Jak jsme na tom?Jak jsme na tom?
ZŠ Morkovice | 2019-2020