Dnes je středa 26. června 2019. Svátek má Adriana. Hlavní prázdniny budou za 3 dny.

Žákovská anketa

Dva žáci naší školy Jan Havliš a Jáchym Beerkens vymysleli, zrealizovali a vyhodnotili žákovskou anketu na téma „Jak se ti líbí naše škola“. V jejich počínání jim pomáhal pan učitel Strnadel. Za skvělou práci všem zúčastněným vedení školy děkuje.

Dotazníkového šetření se zúčastnili žáci 5. až 9. ročníků. Z odpovědí je patrno, že jej brali vážně. Podnětů, které z tohoto šetření vzešly, si vedení školy váží a bude se jimi zabývat.

Z výsledků vybíráme:

• Co nám ve školní jídelně nejvíce chutná? Lazaně, boloňské špagety, pukače, buchtičky s krémem.
  • Co naopak vidíme na talířku méně rádi? Brokolici, ryby, květák.
  • Co bychom rádi ve školní jídelně změnili? Nebaví nás dlouhé řady na oběd, chtěli bychom více stolů a židlí. Rádi bychom měli možnost výběru z více jídel.
  • Na školní jídelně se nám líbí výzdoba a chutná jídla.
  • Ze školních soutěží a projektů nás nejvíce baví vánoční turnaje, outdoorové hry a pěvecká soutěž.
  • Bylo by potřeba přestavět a zrekonstruovat učebnu fyziky a chemie, WC na 1. stupni a u jídelny, učebnu hudebny, šatny.
  • Ve škole bychom měli rádi bufet nebo kantýnu, místo na odpočinek a bezpečnou úschovnu kol.
  • Na školním řádu nám nejvíce vadí zákaz mobilních telefonů a ve škole pak to, že nemáme možnost připojení na wifi.
  • Celkově škola dostala od žáků z maximálního počtu pěti hvězdiček 3,76 hvězdičky.

V mnoha případech se názory žáků shodují s názory vedení. Nicméně ne vše je možné realizovat hned. Spoustu věcí souvisí s množství dostupných financí. V minulém roce jsme s podporou města, sponzorů a z dotací kraje, MŠMT a ESF zbudovali venkovní učebnu, přírodní zahradu, příruční žákovskou knihovnu, studovnu na 2. stupni a nový bezbariérový vstup do školy.

Letos máme v úmyslu opravit plot, rekonstrukci WC na 1. stupni (1. fázi) a čekáme na výsledky dotačního řízení na novou učebnu fyziky a chemie s přípravnami, jazykové laboratoře a nové PC učebny. Přes prázdniny bychom také rádi nově vybudovali hudebně/dramatickou učebnu. Na šatny a pořádnou studovnu s knihovnou, na „výběh“ ve stylu parku s venkovní jídelnou a pódiem zatím hledáme možnosti financování. Úschovna kol je nový a skvělý nápad a pokusíme se jej zařadit do objemu rekonstrukcí a výstaveb v tomto roce.

Mgr. Jana Teriaki, ředitelka školy

ZŠ Morkovice | 2018-2019