Dnes je čtvrtek 23. května 2019. Svátek má Vladimír. Hlavní prázdniny budou za 37 dní.

Dějepisná olympiáda tentokrát na téma cestování

V listopadu se na naší škole uskutečnilo školní kolo dějepisné olympiády. Zúčastnilo se jej celkem 12 žáků z osmých a devátých tříd. V letošním roce si organizátoři zvolili za téma cestování „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace“.

Šlo o velmi široký pojem, do něhož byla zahrnuta odbdobí příchodu praotce Čecha na naše území, příchod Cyrila a Metoděje, cesty mladých šle chticů v 16. století po Evropě či rozvoj dopravy na konci 19. století a mnoho dalších. Ze všech zúčastněných se nejlépe vedlo Šimonu Beerkensovi na 1. místě, Gabriele Vašíčkové a Janu Pospíšilovi, oba na 2. místě. Všichni tři postoupili do okresního kola, které se konalo v pátek 18. ledna v kroměřížském muzeu. Zde se i v silné konkurenci neztratili a Šimon Beerkens si zajistil z 11. místa postup do kola krajského.

To se uskuteční rovněž v Muzeu Kroměřížska 20. března. Vzhledem k těžkému tématu, na které není příliš možno se připravit,držíme Šimonovi palce, aby se mu vedlo stejně ne-li lépe v krajském kole.

Všem, kteří se zapojili do kola školního a okresního, děkuji za účast a budu se s některými těšit na viděnou v příštím školním roce.

Mgr. Eva Pátíková

ZŠ Morkovice | 2018-2019