Dnes je úterý 19. ledna 2021. Svátek má Doubravka. První pololetí školního roku skončí za 9 dní.
Distanční výuka Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola 2020-2021

Lyžařský výcvik 2020

Ve dnech 24.2. - 28.2.2020 se 48 žáků 7. tříd zúčastnilo tradičního lyžařského výcvikového kurzu. Akce probíhala na Horní Bečvě ve SKI areálu Rališka.

Letošní lyžařský výcvik měl vysokou účast a bylo třeba vytvořit 4 družstva - modrých, žlutých, oranžových a červených. Teplé počasí se sice podepsalo na kvalitě sněhu, který zůstal už jen na sjezdovkách, aspoň ale na sobě lyžaři nemuseli mít velké vrstvy oblečení. Alespoň poslední den se díky sněžení ukázalo, jak vypadá správná zima. I začátečníci brzy zapomněli na počáteční pády a vyčerpání a pracovali na nově nabytých dovednostech. Na konci týdne všichni prokázali nově nabyté dovednosti závěrečnou zkušební jízdou. Žáci si ověřili, že tvrdá práce na zdokonalování vlastních dovedností přináší výsledky. Na sjezdovkách naši žáci (na rozdíl od jiných) dodržovali pravidla bezpečnosti na sjezdovkách, za což jim náleží pochvala.

Smyslem kurzu nebylo jen zdokonalování dovedností na svahu, nýbrž i stmelování kolektivu, společná zábava, jiný denní režim, osamostatnění a pobyt v přírodě a na čerstvém vzduchu. Lyžařskému výcviku bylo věnováno dopoledne i odpoledne a celý týdenní kurz a pobyt vedli PhDr. Jakub Forýtek, Mgr. Veronika Knyblová, Veronika Hlaváčová, Kristýna Valouchová a Mgr. Tereza Pospíšilová.

Podle ohlasů si žáci celý kurz užili a snad na něj budou rádi vzpomínat.

PhDr. Jakub Forýtek

Lyžařský výcvik 2020Lyžařský výcvik 2020Lyžařský výcvik 2020Lyžařský výcvik 2020Lyžařský výcvik 2020
ZŠ Morkovice | 2020-2021