Dnes je čtvrtek 9. dubna 2020. Svátek má Dušan. Jsou Velikonoční prázdniny

Exkurze do pekárny

Dne 6. února 2020 se konala exkurze do provozu pekárny pana Puny v Morkovicích. Akce se zúčastnili žáci sedmých, osmých a devátých ročníků.

Žáci si prošli všechny prostory pekárny, pan pekař - cukrář povídal o svém studiu, o jeho dlouholeté práci pedagoga na učilišti i o dvou vyhraných soutěžích cukrářů České republiky. Vysvětlil, jak důležité je mít znalosti z předmětů matematiky, fyziky a chemie. Předvedl nám fungování všech strojů, které mu usnadňují práci - obří šlehač, stroj na rozvalování těsta, "chytrá" veliká pec, balička výrobků. Vyzdvihl důležitost bezpečnosti práce na pracovišti a rizika, které práce se stroji přináší i zodpovědnost pekaře za zdraví zákazníků. Ukázal nám, jak správně vyrobit růže z marcipánu i jaké výrobky dovedou dnešní cukráři vyčarovat.

Všem se bezesporu nejvíce líbila degustace cukrářských výrobků - trubiček, zcela čerstvých věnečků, kvalitního marcipánu a nádherných křupavých makronek.

Kateřina Polišenská

ZŠ Morkovice | 2019-2020