Dnes je čtvrtek 9. dubna 2020. Svátek má Dušan. Jsou Velikonoční prázdniny

Co se děje v lidském těle

V pondělí 27. ledna jsme s paní asistentkou Beerkensovou navštívili třídu 2.B v hodině prvouky. Přinesli jsme si s sebou tablety zapůjčené v rámci projektu s aplikací Lidské tělo.

Zapojili jsme se do projektu Základní školy a Mateřské školy Kroměříž, Františka Vančury – Centra kolegiální podpory a během dvou let absolvovali školení a praktické ukázky použití tabletů ve výuce. Žákům jsme ukázali na tabletech aplikaci The Human Body, kde si mohli prohlédnout, jak funguje lidské tělo. Nejvíce se líbila trávicí soustava, kde se podívali, jak působí potrava v ústech na zuby, jak postupuje potrava až do žaludku, co se s ní děje v tenkém a tlustém střevě. Vysvětlili jsme si postup trávení potravy, poslechli si tlukot srdíčka, popsali si stavbu kosti, sledovali změny na kůži působením chladu a sluníčka, stažení a natažení svalů na končetinách, prohlédli si kostru člověka.

Žáčci byli velmi vnímaví a pozorní, moc se jim práce s tablety líbila. Budeme-li mít možnost žákům ukázat, jak tablety a jiné pomůcky pomáhají ve výuce nejen prvouky, rádi je ve třídách navštívíme.

Ing. Radka Zdražilová

ZŠ Morkovice | 2019-2020