Dnes je sobota 18. srpna 2018. Svátek má Helena. Jsou hlavní prázdniny. Školní rok začne za 16 dní.

Zima ve 3.B

Život v naší třídě byl i v zimních měsících velmi pestrý. V prosinci jsme si zpříjemnili čekání na Vánoce tzv. dárkováním. Tak jsme nazvali každodenní bavení třídy na začátku vyučování jedním spolužákem, který předvedl, co nejlépe umí nebo rád dělá. Viděli jsme například super sestavu aerobiku, naučili se novou výtvarnou techniku pomocí pěny na holení, poznali spoustu zajímavých pokusů a knih.

Máme mezi sebou dvě šikovné herečky, které si pro nás dvakrát v průběhu zimy připravily divadelní představení, jednou dokonce muzikál Karkulka. V lednu jsme se hlavně pilně učili, protože jsme chtěli zvládnout pololetní opakování a mít pěkné vysvědčení, což se nám podařilo. Při předávání vysvědčení jsme se rozloučili se spolužačkou Terezkou a popřáli jí štěstí a spokojenost v novém domově a škole. Také jsme dočetli knihu Modrý Poťouch, která nám vtipně vysvětlila, co způsobuje špatné lidské vlastnosti. Nevíte? Jsou to Rozkmotřidla, která nám občas sedí za krkem:)

V únoru nám dva spolužáci z kroužku „Pokusohraní“ předvedli zapojování elektrických obvodů, přičemž rozsvítili malé žárovky a rozezvonili zvonek. Také jsme využili krásného zimního počasí a několikrát vyrazili na sníh bobovat, koulovat se a stavět sněhuláky. Nebo Olafy?

Už se těšíme na jarní prázdniny, a pak na další zajímavosti školního života.

Žáci 3.B

Zima ve 3.BZima ve 3.BZima ve 3.BZima ve 3.BZima ve 3.BZima ve 3.BZima ve 3.BZima ve 3.B