Dnes je sobota 18. srpna 2018. Svátek má Helena. Jsou hlavní prázdniny. Školní rok začne za 16 dní.

Matematický klokan

I v tomto školním roce mezi nás zavítalo zvířátko s kapsou. Určitě jste poznali, že mám na mysli klokana, konkrétně klokana matematického.

A nebyl sám. Byli celkem čtyři. Ten nejmenší a nejroztomilejší se jmenoval Cvrček, trošku větší byl Klokánek, ještě větší Benjamin a ten nejstarší se jmenoval Kadet.

Letos se do celosvětové soutěže s názvem Matematický klokan zapojilo 299 žáků naší školy od 3. až do 9. třídy. Podle toho nejmenšího klokana Cvrčka, byl nejlepším řešitelem Marek Marčík ze třídy 2.B. Klokánek vyhodnotil jako nejlepší Natálku Dopitovou ze 4.A. Benjamín si nejlépe rozuměl s Jirkou Soldánem ze 6.A a klokan Kadet vyhodnotil jako nejlepší Kateřinu Borovičkovou z 9.A. Nejúspěšnější řešitelkou ze všech soutěžících byla Natálka Dopitová, která získala plných 90 bodů ze 120 možných. Blahopřejeme!

Všem počtářům a přemýšlivým soutěžícím děkujeme za účast a klokanům vzkazujeme, aby i příští rok mezi nás opět "přiskákali" a ve svých kapsách přinesli nové pozoruhodné matematické úkoly.

Mgr. Radek Strnadel, kabinet matematiky