Dnes je čtvrtek 23. května 2019. Svátek má Vladimír. Hlavní prázdniny budou za 37 dní.

Limeriky od osmáků pro čtvrťáky

V březnu, měsíci knihy, připravili žáci třídy 8.A ve spolupráci s paní učitelkou Forbelskou program pro žáky 4. tříd. V programu, který trval dvě vyučovací hodiny, se čtvrťáci nejprve seznámili s básničkami, které nazýváme limeriky.

Dozvěděli se, jak limeriky vypadají, seznámili se s dvěma básníky, kteří je psali, a mohli si několik limeriků poslechnout od žáků 8.A. Druhou hodinu se role vyměnili: osmáci se stali rozhodčími a limeriky se tentokrát ve hře dvou týmů proti sobě učili čtvrťáci.

Myslím, že tyto dvě hodiny byly vzájemným obohacením pro všechny, kdo se zapojili: učitele a žáky a všem za ně patří dík.

Mgr. Jiřina Forbelská

ZŠ Morkovice | 2018-2019