Dnes je čtvrtek 23. května 2019. Svátek má Vladimír. Hlavní prázdniny budou za 37 dní.

S knihou pod hlavou – nocování 3.A ve škole

Ze čtvrtka 28. března na pátek 29. března nocovalo osmnáct statečných ze 3.A ve škole pod tabulí. Celé nocování bylo protkáno čtenářstvím, knihami a vším, co s nimi souvisí.

Hned po příchodu si žáčci nachystali svou provizorní postel a vybalili zásoby štědrého občerstvení z domova. Tímto srdečně děkuji všem rodičům. Hodovali jsme ještě celý den následující a nejen my, ale i ostatní spolužáci a učitelé. Ve chvíli, kdy se pomalu začalo stmívat, jsme se vybavili baterkami a vyrazili do Morkovic. Šifrovací hra nás zavedla až na místní náměstíčko, kde nás čekala nejen odměna v podobě párku v rohlíku, ale i veškeré informace o místní knihovně.

Po příchodu do školy již byla tma tmoucí, a protože jsme stateční, zvládli jsme i malou stezku odvahy. Pak už proběhla nutná hygiena a převlečení do pyžam. Večer jsme strávili ve společnosti Hanse Christiana Andersena a jeho pohádek. Nejprve jsme si společně přečetli známou pohádku Císařovy nové šaty a den uzamkli televizní pohádkou Sněhová královna.

Druhý den ráno jsme se více dozvěděli o známém pohádkáři, jeho díle i životě a pokusili jsme se navrhnou přebal knihy, pod kterou jsme se i autorsky fiktivně podepsali. Oba dny byly plné zážitku, napětí, informací, čtení, zábavy a přátelství. Už se těšíme na další společnou akci. A pokud vás zajímá, zda jsme měli během nocování i tu knihu pod hlavou? Tak i to jsme vyzkoušeli.

Mgr. Kristýna Ludíková

ZŠ Morkovice | 2018-2019