Dnes je sobota 20. července 2019. Svátek má Ilja. Jsou hlavní prázdniny. Školní rok začne za 44 dní.
Výuka Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola Výročí 90 let

Druhý ročník plesu byl ještě povedenější než ten první

Druhý ročník plesu byl ještě povedenější než ten první

Druhý ročník plesu byl ještě povedenější než ten první

Druhý ročník plesu byl ještě povedenější než ten první

Sobota 17. března byla v Morkovicích ve znamení dlouho připravovaného školního plesu. V loňském roce byla tato tradice obnovena a dle počtu hostů lze soudit, že si získala své příznivce.

Organizace však opět nebyla vůbec jednoduchá, bylo potřeba zajistit spoustu větších i menších věcí, které se postupně propojily v jeden celek, který vyvrcholil druhým ročníkem.

Vše vypuklo o den dřív, kdy se členky Rodičovské akademie sešly již v pátek v dopoledních hodinách, aby ze sokolovny udělaly útulné a reprezentativní místo. A že to byla opravdu práce usilovná, není pochyb. Výsledek však stál za to.

V sobotu v pozdních odpoledních hodinách se začala postupně sokolovna plnit. Nejprve vystupujícími, kteří si společně se svými učiteli a vedoucími ještě jednou vyzkoušeli svá vystoupení, a později prvními hosty. V osm hodin byla pak celá akce zahájena. Nebyl by to školní ples bez zahajovací polonézy, kterou nacvičili žáci devátých a osmých tříd pod vedením paní učitelky Sobotkové. Děvčata se proměnila v dámy v krásných večerních róbách a chlapci v pány v sakách. Všem to náramně slušelo a jejich výkon byl poprávu odměněn bouřlivým potleskem.

Tímto však kulturní program nekončil. Zaplněnému sálu se představil taneční kroužek pod vedením paní učitelky Michové, moderní gymnastky paní učitelky Foltýnové s Emilem Zátopkem, mažoretka Nikča, taneční dívčí skupina Diamonds, kterou vede paní Žourková a výherci pěvecké soutěže. Poté se již všichni mohli začít bavit na parketu. O starší i soudobé hudební hity se v průběhu celého večera postarala hudební skupina Dorádo.

Úderem půlnoci byla vyhlášena tombola se zajímavými cenami. Plesové veselí se v morkovické sokolovně protáhlo do brzkých ranních hodin, kdy sál opouštěli poslední návštěvníci. Organizátoři akce – Rodičovská akademie a Základní škola Morkovice, tak mohou být s uplynulým ročníkem spokojeni, vždyť za jeho přípravou stojí několika týdenní usilovná práce. Všichni včetně vystupujících, organizátorů a učitelů, kteří připravili s dětmi vystoupení, zasloží velkou pochvalu a poděkování. Poděkování patří i paním kuchařkám za přípravu občerstvení.

Mgr. Eva Pátíková

Fotografie z akce
(přístupové údaje si můžete vyžádat od třídní učitelky/třídního učitele - stačí napsat žádost o přístup k fotkám do žákovské knížky)
ZŠ Morkovice | 2018-2019