Dnes je čtvrtek 23. května 2019. Svátek má Vladimír. Hlavní prázdniny budou za 37 dní.

Škola v přírodě 4. ročníku: Plavba kapitána Zdravsona

V pondělí 25. března jsme se rozloučili se svými rodiči, nasedli do autobusu a vyrazili na Českomoravskou vrchovinu směr penzion Podmitrov.

Zde na nás čekal program organizovaný Lipkou – školským zařízením pro environmentální vzdělávání nazvaným Plavba kapitána Zdravsona, který byl zaměřený: na zábavný pohyb v přírodě a zdravé, chutné stravování – to byla dvě hlavní témata, kterým jsme se na škole v přírodě věnovali.

Žáci se stali odvážnými námořníky, kteří na lodi kapitána Zdravsona vyplouvali na dalekou plavbu za poznáním, jak zajistit lidem ve své zemi zdraví. V jednotlivých dnech navštěvovali různé ostrovy, kde po splnění daného úkolu vždy získali tajemnou šifru. Žáci například zjistili, kolik cukru obsahují různé druhy nápojů, kolik sacharidů, masa či zeleniny by měla obsahovat jejich strava, či jak je těžké odmítnout nabízenou cigaretu.

Pobyt poté vyvrcholil velkou hostinou ve zdravém stylu, kterou si žáci sami připravili a odhalením moudrostí, skrytých v šifrách. Dále jsme se naučili poskytnout první pomoc při různých zdravotních potížích, či úrazech, zvládli noční stezku odvahy a bavili se na pyžamové diskotéce. Naučili jsme se navzájem si pomáhat, uklízet si sami pokoje a sdílet navzájem své radosti i starosti. I přes chladné počasí jsme si školu v přírodě užili.

Žáci 4. tříd, p. učitelky a asistentky

ZŠ Morkovice | 2018-2019