Dnes je čtvrtek 23. května 2019. Svátek má Vladimír. Hlavní prázdniny budou za 37 dní.

Palačinky 5.A

V pátek 29. března jsme byli v kuchyňce na druhém stupni smažit palačinky. Původně nás mělo být v mé skupince pět, ale Kačka dostala angínu a já jsem musela vzít suroviny i za ni.

Napřed jsme smíchali všechny suroviny, aby se nám vytvořilo těsto. Potom jsme rozpálili pánvičku a začali smažit palačinky. Ta první se moc nepovedla, ale ty ostatní se nám už podařily. Palačinky jsme dělali tenké. Přišla si dát i paní Kyasová a ochutnal i pan učitel. Paní Kyasová nás chválila, že je máme velmi dobré.

Nakonec nám už došlo těsto, a tak jsme udělali pokus. Smíchali jsme mouku, mléko, sůl a cukr. Těsto jsme usmažili a já tu palačinku nazvala „mléčinka“. Potom jsme palačinky namazali marmeládou a šli do třídy, kde jsme je snědli na svačinu. Myslím, že se to líbilo celé třídě a ráda bych si to zopakovala.

Natálie Dopitová

Palačinky 5.APalačinky 5.APalačinky 5.APalačinky 5.APalačinky 5.APalačinky 5.APalačinky 5.APalačinky 5.APalačinky 5.APalačinky 5.APalačinky 5.A
ZŠ Morkovice | 2018-2019