Dnes je čtvrtek 20. června 2019. Svátek má Květa. Hlavní prázdniny budou za 9 dní.

Zápis do prvních tříd

V úterý 30. dubna se na naší škole uskutečnil zápis dětí do prvních tříd. Již tradičně je to pro mnohé slavnostní akce, kterou si nenechají ujít rodiče a mnohdy i prarodiče či ostatní příbuzní.

Zápis byl určen pro děti narozené v termínu od 1.9. 2012 do 31.8. 2013 a ty, které měly v minulém roce odklad. Vedle vyřízení povinných administrativních úkonů si mohly děti a jejich rodiče vyzkoušet, jak jsou připraveni na vstup do školy. V jednotlivých třídách na ně čekaly paní učitelky a asistentky, které se jich ptaly na barvy, tvary, základní číslice, pohádky a také na to, zda už umí nějakou básničku či písničku. Děti byly moc šikovné a za své snažení byly vždy odměněny drobným dárkem a pak i legem a upomínkovým listem. Podle přihlášených dětí to v současné chvíli vypadá na otevření dvou prvních tříd.

Mgr. Eva Bánská

ZŠ Morkovice | 2018-2019