Dnes je sobota 20. července 2019. Svátek má Ilja. Jsou hlavní prázdniny. Školní rok začne za 44 dní.
Výuka Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola Výročí 90 let

Soutěž Zdravá 5

Soutěž Zdravá 5

Soutěž Zdravá 5

Soutěž Zdravá 5

Soutěž Zdravá 5

Celostátní kuchařská soutěž Zdravá 5 podporuje u dětí znalost zásad správné výživy a zároveň umění kreativní přípravy jednoduchých pokrmů. Je zaměřena na téma „vaření s láskou a radost z jídla“.

Soutěžní disciplínou je příprava správné svačiny. Odborná porota bude hodnotit nejen složení pokrmu a lákavý vzhled, ale i myšlenku, jak týmy naloží do soutěže s připraveným pohoštěním. Soutěžící mají za úkol navrhnout, komu připravené pohoštění darují a udělají mu tak radost.

Soutěž je určena dětem v 5 kategoriích – předškolní skupiny MŠ, žáci 1. stupně ZŠ, žáci 2. stupně ZŠ a děti z dětských domovů v kategorii Dětská zařízení. Naše škola se již 4. rokem zapojila do této celostátní soutěže třemi týmy z 2. stupně a jedním týmem z 1. stupně.

Do soutěže jsme přihlásili recepty, poslali fotografie svačinky a foto z předání svačiny. Našimi svačinkami jsme obdarovali a potěšili pana starostu Mgr. Pavla Horáka, policisty z místního oddělení Policie ČR a pana MUDr. Petra Kříže s paní Monikou Ševčíkovou ze zubní ordinace v Morkovicích.  Podívejte se na fotografie z předání svačinek.

Ing. Radka Zdražilová

ZŠ Morkovice | 2018-2019