Dnes je sobota 20. července 2019. Svátek má Ilja. Jsou hlavní prázdniny. Školní rok začne za 44 dní.

Terénní exkurze Poušť a řeka

V pondělí 6. května se vybraní žáci druhého stupně zúčastnili terénní exkurze s názvem Poušť a řeka.

Na žáky čekala osmikilometrová trasa přes tzv. Moravskou Saharu, což je vžitý název pro národní přírodní památku Váté písky, která se jako úzký bezlesý pruh táhne podél železniční tratě nedaleko Bzence. Tato lokalita sousedí s přírodním parkem Strážnické Pomoraví a v její blízkosti se nachází přírodní památka Osypané břehy. Žáci se seznámili s různými druhy rostlin i živočichů, které na jiném území naší republiky nenajdeme, dozvěděli se něco o historii tohoto území, viděli zdejší pískovnu i přirozené meandry řeky Moravy.

I přes nepřízeň počasí se exkurze vydařila a žáci měli možnost poznat něco nového.

Mgr. Eva Pátíková a Mgr. Monika Navrátilová

Terénní exkurze Poušť a řekaTerénní exkurze Poušť a řekaTerénní exkurze Poušť a řekaTerénní exkurze Poušť a řekaTerénní exkurze Poušť a řekaTerénní exkurze Poušť a řeka
ZŠ Morkovice | 2018-2019