Dnes je středa 16. června 2021. Svátek má Zbyněk. Hlavní prázdniny budou za 15 dní.
Distanční výuka Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola 2020-2021

Učíme se venku

V pondělí 10. května jsme za krásného počasí opět vyrazili na celý den učit se ven:) Nejprve jsme se osvěžili zmrzlinou, a pak odjeli z rozkvetlého Náměstí v Morkovicích do Prasklic.

Odtud jsme se vydali pěšky směrem k Národní přírodní památce – Křéby. Po cestě jsme v rámci matematiky měřili cestu z Prasklic k cyklostezce. Také jsme navštívili místo soutoku Morkovického a Prasklického potoku, který nám připomínal soutok Labe s Vltavou - to byla super vlastivěda! Pak jsme pokračovali na kopec Křéby, kde jsem si prohlédli informační tabuli a vzdělávali se v přírodovědě tím, že jsme pozorovali život na zdejších lukách.

Nezapomněli jsme samozřejmě na tělocvik a řádně jsme se proběhli a proskákali ve zdejším členitém terénu. Pak jsme opět v rámci matematiky měřili a soutěžili, kdo z nas najde nejdelší stonek pampelišky - smetánky lékařské a penízku rolního. V poledne jsme se unaveni a spokojeni vraceli zpět do školy na oběd. Učení venku je super!

žáci 4.A a tř. uč. Lenka Foltýnová

Učíme se venkuUčíme se venkuUčíme se venkuUčíme se venkuUčíme se venkuUčíme se venkuUčíme se venkuUčíme se venkuUčíme se venkuUčíme se venkuUčíme se venku
ZŠ Morkovice | 2020-2021