Dnes je čtvrtek 29. července 2021. Svátek má Marta. Jsou hlavní prázdniny. Školní rok začne za 34 dní.
Distanční výuka Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola 2020-2021

Beseda rodičů a dětí s romskými vysokoškolskými lektory

V úterý 9.6.2021 a ve středu 10.6.2021 proběhlo v rámci projektu Inschool pod pergolou na školní zahradě setkání rodičů a dětí s romskými vysokoškolskými lektory. Vyprávěli o své nelehké životní cestě ke vzdělání, o důležitosti podpory ze strany rodičů ke vzdělávání dětí, povídali jsme si o historii romské kultury, překládali jsme z češtiny do romštiny a naopak, zpívali jsme.

Bylo to setkání velmi inspirativní nejen pro rodiče a žáky, ale také pro nás pedagogy. Upřímnost, přímočarost a otevřenost všech zúčastněných vytvořila atmosféru plnou smíchu, ale i zamyšlení a snahy o pochopení společného soužití lidí rozdílných tradic a zvyků.

Kateřina Polišenská, školní asistentka

ZŠ Morkovice | 2020-2021