Dnes je čtvrtek 20. června 2019. Svátek má Květa. Hlavní prázdniny budou za 9 dní.
Výuka Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola Výročí 90 let

Den otevřených dveří se vzpomínkou na vznik Československa

Den otevřených dveří se vzpomínkou na vznik Československa

Den otevřených dveří se vzpomínkou na vznik Československa

Den otevřených dveří se vzpomínkou na vznik Československa

Přelom května a června je na naší škole tradičně ve znamení Dne otevřených dveří. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se lidé mohli přijít podívat do školy, prohlédnout si jednotlivé části a zapojit se do bohatého doprovodného programu. Ten se stal již nedílnou součástí Dne otevřených dveří.

Návštěvníkům se dveře školy otevřely v odpoledních hodinách. V prostorách družinového hřiště se mohly nejen děti zapojit do sportovních aktivit, vyzkoušet si svoji fyzičku a pobavit se. Pokud jim při cvičení vyhládlo, mohli hlad zahnat špekáčkem, který bylo možné opéct na nedalekém ohništi. V areálu školy se uskutečnila tradiční zábavná fyzika a pokusy.

Součástí programu bylo několikaminutové představení k uctění památky vzniku Československa. V letošním roce si připomínáme sté výročí od jejího založení, které slavíme 28. října. Žáci, jež navštěvují Historický kroužek, se zapojili na 100 %. Připravili krásné informační panely, které bylo možné vidět ve třídě a pročíst si je. Sami žáci pak jednotlivé složky Československa představili divákům. Na úvod se však odehrálo krátké divadelko, o něž se postarala děvčata ze 7.B. Za svůj výkon sklidila zasloužený potlesk.

Je důležité si připomínat minulost a i díky velké a jedinečné sbírce pana Richard Jerducha, který nás poctil svojí návštěvou, si mohli příchozí na vlastní oči prohlédnout a dokonce si i sáhnout na historické kousky z dob Československa a legionářů. Nechyběly zbraně, uniforma, dobové fotografie, dokumenty a mnoho dalšího. A aby to bylo opravdu se vším všudy, tak si žáci historického kroužku oblékli i dobové kostýmy a proměnili se v dámy a pány z 20. a 30. let minulého století. Velice jim to slušelo a byli k nepoznání. Ten kdo chtěl si mohl své znalosti ověřit v minitestíku, z nichž jsme vybrali tři vítěze, jež obdrželi hodnotné ceny.

Den otevřených dveří se i letos povedl a v příštím roce se bude jistě opět na co těšit.

Mgr. Eva Pátíková

ZŠ Morkovice | 2018-2019