Dnes je čtvrtek 29. července 2021. Svátek má Marta. Jsou hlavní prázdniny. Školní rok začne za 34 dní.
Distanční výuka Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola 2020-2021

Fyzika venku

Po dlouhé distanční výuce jsme se těšili, že si ukážeme zajímavé pokusy, nebo si něco vyrobíme. V rámci výuky fyziky jsem opustili prostředí třídy a za krásného počasí jsme si udělali hodinu fyziky venku.

Ve fyzice v 6. a 7. ročníku jsme odhadovali hmotnost kamínků a pytle s papírem, určovali počet šišek v krabičce, bez měřících pomůcek určovali vyznačenou délku, objem vody v nádobách, hledali větvičku o délce 1 m. Další hodinu jsme pokračovali s měřením ostatních fyzikálních veličin. Možná nejzajímavější bylo přijít za paní učitelkou za daný časový úsek, aniž by si žáci čas mohli odměřit.

Jedním z úkolů bylo vyrobit venku sluneční hodiny z dostupných pomůcek nebo navrhnout, jak udělat váhy na měření hmotnosti. Předcházející hodiny žáci doma vyráběli vodní a přesýpací hodiny, moc se jim povedly. Musím žáky 6.C pochválit za plnění úkolů, byli moc šikovní a odhad mají někteří opravdu perfektní. Svou zručnost dokázali i v předcházejících hodinách, kdy vyráběli přesýpací hodiny a během distanční výuky i odměrný válec.

Ing. Radka Zdražilová

Fyzika  venkuFyzika  venkuFyzika  venkuFyzika  venkuFyzika  venkuFyzika  venkuFyzika  venkuFyzika  venkuFyzika  venku
ZŠ Morkovice | 2020-2021