Dnes je čtvrtek 20. června 2019. Svátek má Květa. Hlavní prázdniny budou za 9 dní.
Výuka Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola Výročí 90 let

Poznáváme náš region - cyklovýlet 3.B do Prasklic

V pátek 15.6.2018 se vydala třída 3.B na dlouho očekávaný a plánovaný cyklovýlet na Křéby a do Prasklic.

Cestou tam jsme zjistili, jak jsou lidé - řidiči různí. Jeden pan řidič zastavil a chtěl nás nechat přejít silnici, ale za ním jedoucí řidič náklaďáku ho bezhlavě předjel a málem nás tím ohrozil! Naštěstí paní asistentka byla pozorná a na silnici nás nepustila. Jinak cesta po cyklostezce probíhala v klidu a rychle.

Na Křébech jsme navštívili nejdříve poutní místo, vyslechli si pověst o tomto místě, a pak jsme prošli i nedaleké návrší, které je národní přírodní památkou se spoustou chráněných květin a drobných živočichů.

U Krabsů jsme pochopili, jak těžké je starat se o hospodářská zvířata – husy, kachny, prasata...Moc bychom chtěli poděkovat rodičům spolužáka Zbyni Krabse i za skvělé pohoštění. Díky, díky, díky!

Na prasklickém hřišti jsme si na závěr zahráli fotbálek, přehazovanou a odpočinuli si. Po cyklostezce jsme se pak unavení, ale spokojení, vrátili na oběd do školy. Těšíme se na další zajímavé putování – příště třeba na Jezírko a do Lhoty u Pačlavic!

kolektiv žáků 3.B

Poznáváme náš region - cyklovýlet 3.B do PrasklicPoznáváme náš region - cyklovýlet 3.B do PrasklicPoznáváme náš region - cyklovýlet 3.B do PrasklicPoznáváme náš region - cyklovýlet 3.B do PrasklicPoznáváme náš region - cyklovýlet 3.B do PrasklicPoznáváme náš region - cyklovýlet 3.B do Prasklic
ZŠ Morkovice | 2018-2019