Dnes je neděle 24. března 2019. Svátek má Gabriel. Velikonoční prázdniny budou za 25 dní.

Poznáváme náš region - cyklovýlet 3.B do Prasklic

V pátek 15.6.2018 se vydala třída 3.B na dlouho očekávaný a plánovaný cyklovýlet na Křéby a do Prasklic.

Cestou tam jsme zjistili, jak jsou lidé - řidiči různí. Jeden pan řidič zastavil a chtěl nás nechat přejít silnici, ale za ním jedoucí řidič náklaďáku ho bezhlavě předjel a málem nás tím ohrozil! Naštěstí paní asistentka byla pozorná a na silnici nás nepustila. Jinak cesta po cyklostezce probíhala v klidu a rychle.

Na Křébech jsme navštívili nejdříve poutní místo, vyslechli si pověst o tomto místě, a pak jsme prošli i nedaleké návrší, které je národní přírodní památkou se spoustou chráněných květin a drobných živočichů.

U Krabsů jsme pochopili, jak těžké je starat se o hospodářská zvířata – husy, kachny, prasata...Moc bychom chtěli poděkovat rodičům spolužáka Zbyni Krabse i za skvělé pohoštění. Díky, díky, díky!

Na prasklickém hřišti jsme si na závěr zahráli fotbálek, přehazovanou a odpočinuli si. Po cyklostezce jsme se pak unavení, ale spokojení, vrátili na oběd do školy. Těšíme se na další zajímavé putování – příště třeba na Jezírko a do Lhoty u Pačlavic!

kolektiv žáků 3.B

ZŠ Morkovice | 2018-2019