Dnes je sobota 20. července 2019. Svátek má Ilja. Jsou hlavní prázdniny. Školní rok začne za 44 dní.
Výuka Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola Výročí 90 let

Z pohádky do pohádky mělo opět velký úspěch

Již druhým rokem se začátek června nese v Morkovicích ve znamení akce Z pohádky do pohádky. Letos se zaplnil areál morkovského zámku pohádkovými postavičkami 9. června.

Návštěvníci se mohli těšit na cestu plnou pohádek, kde ti nejmenší plnili různé úkoly, sbírali razítka a dostali sladkou odměnu. Děti se tak mohly v průběhu odpoledne setkat s Červenou Karkulkou a myslivcem, vodníkem, čarodějnicemi, Ferdou mravencem a Beruškou, s piráty z Karibiku, Harry Potterem, Shrekem a Fionou a Robinem Hoodem, který jim spolu se svou družinou ukázal, jak střílet z luku a mnoha dalšími. Dokonce se s pomocí převozníka dostávaly přes jezírko z jednoho břehu na druhý.

Kdyby snad někomu vyhládlo bylo přímo před zámkem zajištěno občerstvení – koláčky, buchty, třešně, domácí limonáda a sirupy, vše domácí, více pak bylo k dostání v areálu letního kina. Kdo si zazvonil na zámecký zvonek mohl spatřit i bílou paní. Po splnění všech disciplín čekala v nedelakém areálu letního kina na děti odměna za splnění všech disciplín, tombola, soutěže, malování na obličej a povedený den uzavřela ohňová show.

Organizace se ujala opět Rodičovká akademie a Základní škola Morkovice. A že to nebyla práce vůbec jednoduchá není potřeba vůbec říkat. Odměnou pro všechny pak mohou být veselé a spokojené děti, které si tento den náležitě užily. Poděkování patří všem, kteří se na akci podíleli, přidali ruku k dílu, převlékli se za pohádkové postavičky, postarali se o občerstvení a zábavu a rovněž majiteli zámku, který stejně jako v minulém roce, vyšel škole vstříc a umožnil uspořádat tuto, dá se říct již tradiční akci, která si našla v Morkovicích celou řadu příznivců. V příštím roce se budeme opět těšit na setkání.

Mgr. Eva Pátíková

Z pohádky do pohádky mělo opět velký úspěchZ pohádky do pohádky mělo opět velký úspěchZ pohádky do pohádky mělo opět velký úspěchZ pohádky do pohádky mělo opět velký úspěchZ pohádky do pohádky mělo opět velký úspěchZ pohádky do pohádky mělo opět velký úspěchZ pohádky do pohádky mělo opět velký úspěchZ pohádky do pohádky mělo opět velký úspěch
ZŠ Morkovice | 2018-2019