Dnes je středa 16. ledna 2019. Svátek má Ctirad. První pololetí školního roku skončí za 15 dní.

Z pohádky do pohádky mělo opět velký úspěch

Již druhým rokem se začátek června nese v Morkovicích ve znamení akce Z pohádky do pohádky. Letos se zaplnil areál morkovského zámku pohádkovými postavičkami 9. června.

Návštěvníci se mohli těšit na cestu plnou pohádek, kde ti nejmenší plnili různé úkoly, sbírali razítka a dostali sladkou odměnu. Děti se tak mohly v průběhu odpoledne setkat s Červenou Karkulkou a myslivcem, vodníkem, čarodějnicemi, Ferdou mravencem a Beruškou, s piráty z Karibiku, Harry Potterem, Shrekem a Fionou a Robinem Hoodem, který jim spolu se svou družinou ukázal, jak střílet z luku a mnoha dalšími. Dokonce se s pomocí převozníka dostávaly přes jezírko z jednoho břehu na druhý.

Kdyby snad někomu vyhládlo bylo přímo před zámkem zajištěno občerstvení – koláčky, buchty, třešně, domácí limonáda a sirupy, vše domácí, více pak bylo k dostání v areálu letního kina. Kdo si zazvonil na zámecký zvonek mohl spatřit i bílou paní. Po splnění všech disciplín čekala v nedelakém areálu letního kina na děti odměna za splnění všech disciplín, tombola, soutěže, malování na obličej a povedený den uzavřela ohňová show.

Organizace se ujala opět Rodičovká akademie a Základní škola Morkovice. A že to nebyla práce vůbec jednoduchá není potřeba vůbec říkat. Odměnou pro všechny pak mohou být veselé a spokojené děti, které si tento den náležitě užily. Poděkování patří všem, kteří se na akci podíleli, přidali ruku k dílu, převlékli se za pohádkové postavičky, postarali se o občerstvení a zábavu a rovněž majiteli zámku, který stejně jako v minulém roce, vyšel škole vstříc a umožnil uspořádat tuto, dá se říct již tradiční akci, která si našla v Morkovicích celou řadu příznivců. V příštím roce se budeme opět těšit na setkání.

Mgr. Eva Pátíková

ZŠ Morkovice | 2018-2019