Dnes je čtvrtek 29. července 2021. Svátek má Marta. Jsou hlavní prázdniny. Školní rok začne za 34 dní.
Distanční výuka Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola 2020-2021

Workshop post bellum – Slibuji na svou čest

Kdo to byl skaut? Jak bylo možno stát se skautem? Jak se žilo na skautských táborech a jak se změnil život skautů za okupace? Na tyto a mnohé další otázky odpovídal právě tento velmi vydařený workshop. Žákům přiblížil foglarovskou atmosféru prvorepublikového skautského oddílu.

Jen vznik protektorátu a počínající válku v Evropě si mladí skauti (žáci) moc nepřipouštěli. Ale jen do té doby, než se jich osobně a bolestně dotkla! Vpád krutého a německy mluvícího nacisty do nočního a spícího skautského tábora byl obrovský šok! Účastníci tak dostali příležitost zamyslet se, jaký význam měla slova: svoboda, slib, čest a spravedlnost pro jejich vrstevníky v době protektorátu i jaký vztah k nim mají oni sami dnes. Vážné téma bylo představeno hravou formou a opravdu vhodně přizpůsobeno věku dětí. Workshop využíval metody výchovné dramatiky, simulace a hraní rolí... Prožitky byly s účastníky následně vzájemně sdíleny a zanechaly v dětech hluboké stopy. Moc děkujeme skvělým lektorkám a těšíme se na podobné výchovně-vzdělávací akce!

tř. uč. Lenka Foltýnová a žáci 4.A

Workshop post bellum – Slibuji na svou čestWorkshop post bellum – Slibuji na svou čestWorkshop post bellum – Slibuji na svou čestWorkshop post bellum – Slibuji na svou čestWorkshop post bellum – Slibuji na svou čestWorkshop post bellum – Slibuji na svou čestWorkshop post bellum – Slibuji na svou čestWorkshop post bellum – Slibuji na svou čestWorkshop post bellum – Slibuji na svou čestWorkshop post bellum – Slibuji na svou čestWorkshop post bellum – Slibuji na svou čestWorkshop post bellum – Slibuji na svou čestWorkshop post bellum – Slibuji na svou čest
ZŠ Morkovice | 2020-2021