Dnes je středa 16. června 2021. Svátek má Zbyněk. Hlavní prázdniny budou za 15 dní.
Distanční výuka Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola 2020-2021

Putování za telátky

Je úterý 1. 6. 2021 9:02 h. a my - žáci 1.B a 4.A ZŠ Morkovice vyjíždíme do Švábenic. Moc se těšíme na návštěvu bydliště našich spolužáků Vaníčkových – Burešových a Ch. Pěnčíka. Po úvodní malé prohlídce obce stoupáme do kopce ke kostelu sv. Michaela archanděla a k místu, kde kdysi býval malý dřevěný hrad.

Celá obec leží pod námi jako na dlani. Pak jdeme příjemnou procházkou k rybníku. Nádhera! Slyšíme kvákání žáb, šustění rozrostlého rákosí, vidíme kachnu a někteří i čápa! Prostě ekosystém rybník:)

Posvačíme a směřujeme do kopce k našemu hlavnímu cíli - pastvině s krávami a telaty - pozorujeme ekosystémy: louka, pole i okolí lidských obydlí. Náš spolužák Pavlík Vaníček, v montérkách jako správný farmář, přivádí s krmičkou v ruce malé telátko. Můžeme si ho pohladit, nechat se olíznout drsným jazykem, a pak jdeme obhlédnout celé stádo s dalšími 32 telaty a jejich mámami. Úžasné, musíme být potichu a v klidu, ať vidíme celé stádo zblízka! Podařilo se:)

Na závěr se turistickou chůzí s úžasným výhledem dostaneme na farmu rodiny Burešovy, zhlédneme dva statné býky a moderní zemědělskou techniku: samý John-Deere, paráda! Vše jsme si prolezli a čekalo na nás závěrečné překvapení ve formě pikniku v trávě - něco nevídaného! A ještě dárek!

Krásný Den dětí! Moc a moc děkujeme maminkám H. a K. Burešovým a V. Pěnčíkové!

Žáci 1.B a 4.A a tř. uč. Hana Doleželová, Lenka Foltýnová a p. as. Iva Špatinová

ZŠ Morkovice | 2020-2021