Dnes je středa 16. června 2021. Svátek má Zbyněk. Hlavní prázdniny budou za 15 dní.
Distanční výuka Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola 2020-2021

Putování za telátky

Je úterý 1. 6. 2021 9:02 h. a my - žáci 1.B a 4.A ZŠ Morkovice vyjíždíme do Švábenic. Moc se těšíme na návštěvu bydliště našich spolužáků Vaníčkových – Burešových a Ch. Pěnčíka. Po úvodní malé prohlídce obce stoupáme do kopce ke kostelu sv. Michaela archanděla a k místu, kde kdysi býval malý dřevěný hrad.

Celá obec leží pod námi jako na dlani. Pak jdeme příjemnou procházkou k rybníku. Nádhera! Slyšíme kvákání žáb, šustění rozrostlého rákosí, vidíme kachnu a někteří i čápa! Prostě ekosystém rybník:)

Posvačíme a směřujeme do kopce k našemu hlavnímu cíli - pastvině s krávami a telaty - pozorujeme ekosystémy: louka, pole i okolí lidských obydlí. Náš spolužák Pavlík Vaníček, v montérkách jako správný farmář, přivádí s krmičkou v ruce malé telátko. Můžeme si ho pohladit, nechat se olíznout drsným jazykem, a pak jdeme obhlédnout celé stádo s dalšími 32 telaty a jejich mámami. Úžasné, musíme být potichu a v klidu, ať vidíme celé stádo zblízka! Podařilo se:)

Na závěr se turistickou chůzí s úžasným výhledem dostaneme na farmu rodiny Burešovy, zhlédneme dva statné býky a moderní zemědělskou techniku: samý John-Deere, paráda! Vše jsme si prolezli a čekalo na nás závěrečné překvapení ve formě pikniku v trávě - něco nevídaného! A ještě dárek!

Krásný Den dětí! Moc a moc děkujeme maminkám H. a K. Burešovým a V. Pěnčíkové!

Žáci 1.B a 4.A a tř. uč. Hana Doleželová, Lenka Foltýnová a p. as. Iva Špatinová

Putování za telátkyPutování za telátkyPutování za telátkyPutování za telátkyPutování za telátkyPutování za telátkyPutování za telátkyPutování za telátkyPutování za telátkyPutování za telátkyPutování za telátkyPutování za telátkyPutování za telátkyPutování za telátkyPutování za telátkyPutování za telátky
ZŠ Morkovice | 2020-2021