Dnes je středa 16. června 2021. Svátek má Zbyněk. Hlavní prázdniny budou za 15 dní.
Distanční výuka Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola 2020-2021

Prváci ve VIDA science centru

V pondělí 7. června 2021 se my - prváci ZŠ Morkovice vydáváme do Brna. Cesta po dálnici trvá celkem dlouho, takže stíháme příjezd opravdu přesně až na stanovený čas 9:30 hod. Dorážíme tedy do VIDA centra.

Po nutné hygieně a svačince v parádní relaxační zóně jdeme za prvním poznáním. Čeká nás výukový program pro ZŠ "Život rostlin", kde dostaneme odpovědi na mnoho otázek. Např. Jaká je stavba těla rostlin? Jak fungují rostliny? Z čeho se skládají a proč jsou zelené? Dokážeme rozsvítit dřevo?... Společně si provedeme zajímavé pokusy, které nám přiblíží říši rostlin. Hravou formou si objasníme princip fotosyntézy, pojmenujeme jednotlivé části rostlin a ukážeme si, jak stonkem vzlíná voda. Dojde i na vyluhování chlorofylu a pozorování světélkování kousků dřeva. Po tomto programu se opět posilníme a už vyrážíme po malých skupinkách prozkoumávat asi 180 hravých exponátů, díky kterým se snažíme pochopit, jak funguje svět kolem nás.

VIDA centrum nám přineslo krásný interaktivní prožitek, poplatný sousloví "škola hrou".

Žáci 1.A a 1.B, p. uč. Hana Vybíralová, p. uč. Hana Doleželová, p. asistentka Ivana Špatinová

Prváci ve VIDA science centruPrváci ve VIDA science centruPrváci ve VIDA science centruPrváci ve VIDA science centruPrváci ve VIDA science centruPrváci ve VIDA science centruPrváci ve VIDA science centruPrváci ve VIDA science centruPrváci ve VIDA science centru
ZŠ Morkovice | 2020-2021