Dnes je pondělí 21. ledna 2019. Svátek má Běla. První pololetí školního roku skončí za 10 dní.

Výletování 7.B, tentokráte na dva dny do Ostravy

Začátkem června se uskutečnil dvoudenní výlet žáků 7.B. Zatímco v minulém roce jsme poznávali krásy jižní Moravy, letos jsme se rozhodli podívat na krásy Moravy severní.

Dva dny jsme strávili v Ostravě, kde na nás čekal bohatý program. V pondělí jsme se všichni sešli na vlakovém nádraží v Kojetíně, odkud jsme se vypravili přímo do Ostravy. Po příjezdu jsme se jeli ubytovat, což se na několik minut stalo menším problémem, a to když jsme nemohli najít správnou cestu k ubytovně. Naštěstí vše dobře dopadlo, v klidu jsme se ubytovali, chvilku si odpočinuli a pak hurá do centra, kde nás čekal oběd a návštěva Laser arény a trampolínového centra. V Laser aréně jsme se pěkně zapotili, nejen kvůli tomu, že venku panovaly poměrně vysoké teploty, ale i proto, že jsme si dali pořádně do těla. Rozdělili jsme se do dvou družstev, přičemž první hra byla každý proti každému, ve druhé se utkaly proti sobě dva týmy. Následoval přesun do trampolínového centra, kde jsme na velkých trampolínách pod vedením zkušených instruktorů zkoušeli různé skoky, otočky, kotouly, pády do díry plné molitanu a mnoho dalšího. Dětem se z trampolín příliš nechtělo, ale už nás tlačil čas a bylo potřeba doplnit energii a tekutiny. Večer následovala návštěva nákupního centra Nová Karolína, kde si děti přišly na své.

Druhý den byl o něco málo klidnější. Zavítali jsme do místní ZOO, prošli si volným tempem jednotlivé expozice a odpoledne jsme si ještě prohlédli centrum Ostravy.

V podvečer jsme dorazili opět na nádraží do Kojetína, kde se na děti těšili již jejich rodiče. Musím žáky pochválit za vzorné chování po celou dobu výletu. Myslím, že jsme si na konec roku nemohli přát lepší společné zakončení. Již teď přemýšlíme nad místem, kam bychom se vypravili v příštím školním roce.

Mgr. Eva Pátíková

ZŠ Morkovice | 2018-2019