Dnes je čtvrtek 20. června 2019. Svátek má Květa. Hlavní prázdniny budou za 9 dní.

S pejsky na příměstském táboře se děti nenudily

Druhý srpnový týden jsme se ve škole zaměřili na pejsky a vše, co s nimi souvisí. Ano, čtete správně, byl to opravdu druhý srpnový týden a děti přišly do školy zcela dobrovolně. Konal se zde totiž další příměstský tábor, tentokrát pod vedením paní učitelky Moniky Navrátilové a paní učitelky Evy Bánské, s názvem Haf haf tábor.

Jak samotný název napovídá, vše bylo zaměřeno na pejsky, jejich výchovu, výcvik, jak o ně správně pečovat, co od nás potřebují, jak se k nim chovat a mnoho dalšího.

Skupina táborníků byla velmi rozličná, od předškoláčků, přes děti na prvním stupni až po děvčata, která po prázdninách nastoupí do osmé třídy. Ačkoliv byl věkový rozdíl mezi dětmi velký, každý si přišel na své a společně jsme si program velmi užili. První den byl spíše seznamovací, popovídali jsme si o pejscích, vyrobili si lapbooky, zahráli si hry a domluvili se, že druhý den už budeme na zahradě s pejsky. A tak se i stalo. Některé dny s námi v průběhu tábora tak trávil Duty, Bela, Elinka a Cloe. V úterý jsme se vypravili do areálu místního kynologického klubu, kde nám paní Lenka Obrtelové řekla spoustu zajímavých věcí a představila nám cvičák. Ve středu si děti vyzkoušely agility, mohly se podívat, jak se cvičí a také se s pejsky proběhnout. Samozřejmě s nezbytnou součástí, pamlsky. Nechyběla procházka s pejsky k nedalekému rybníku, kde se chlupáči pořádně ochladili. Na děti pak čekal bazén na zahradě paní učitelky Navrátilové. Poslední den jsme se vypravili do nedalekého lesíka, kde si táborníci postavili přístřešky nejen pro sebe, ale také pro živočichy žijící v lese.

Během tábora jsme se věnovali samozřejmě i jiným zajímavým činnostem – udělali jsme si osvěžující ovocné koktejly, hledali kuličku v kyblíku plném bahna, zasoutěžili si ve vědomostním kvízu a mnoho dalšího. Závěr táboru patřil již tradičně vyhodnocení celotáborové hry, předávání diplomů, pamětních listů a samozřejmě cen. Všichni účastníci tábora si zaslouží velkou pochvalu za aktivitu, vzájemnou spolupráci, poslušnost a každodenní dobrou náladu.

Mgr. Eva Bánská a Mgr. Monika Navrátilová, organizátorky tábora

ZŠ Morkovice | 2018-2019