Dnes je pondělí 19. listopadu 2018. Svátek má Alžběta. Vánoce budou za 34 dní.

Adaptační pobyt stmeluje kolektivy šestých tříd

Ještě než se poprvé otevřely v září dveře školy pro všechny žáky, uskutečnil se v jejich prostorách Adaptační pobyt pro žáky šestých tříd. Ten je na naší škole realizován již několik posledních let a jeho cílem je sblížit třídní kolektivy, které přechází z prvního na druhý stupeň.

Ne pro všechny je tento přechod snadný, proto se naše metodičky prevence, společně s realizačním týmem z organizace Atmosféra a třídními učiteli snaží tento nástup žákům usnadnit. Děti si v průběhu dvou dnů (sobota a neděle) užijí společně spoustu zábavy, poznají se z jiné stránky, vyzkouší si, jaké je to držet pohromadě a navzájem si pomáhat. Stejné to bylo i první zářijový víkend. Celkem se sešly tři třídy, 6.A s třídní paní učitelkou Veronikou Šmídovou, 6.B s třídní učitelkou Lindou Pipek Lendelovou a 6.C s paní učitelkou Monikou Navrátilovou.

Celou sobotu se děti pohybovaly po škole i v její blízkosti, hrály hry, při níchž se nejen zasmály, ale musely i přemýšlet. Ze soboty na neděli přespávaly ve škole, kde se však k ránu moc nevyspaly, neboť je probudila bouřka. V dopoledních hodinách se pak v neděli všichni rozloučili a každý se plný dojmů a zážitků odebral domů. O zábavné hry, soutěže a celkový program se postaral již druhým rokem spolek Atmosféra, který se na adaptační kurzy zaměřuje. Děti pod dozorem vedoucích dodržovaly pořádek, vzájemně se poznávaly, učily se pravidlům, vzájemné toleranci a navazovaly přátelské vztahy.

Za organizaci a průběh adaptačního programu si zaslouží instruktoři velké poděkování.

Mgr. Eva Bánská

ZŠ Morkovice | 2018-2019