Dnes je úterý 10. prosince 2019. Svátek má Julie. Vánoce budou za 13 dní.

Středověký Krakov – cesta za poznáním

Je pátek 20. 9. 6:00 hodin ráno a my zaplněným autobusem vyrážíme z Morkovic k severním sousedům do Polska. Vydali jsme se za poznáním historického, přímo královského, města Krakova.

Tento vzdělávací program pro nás zařídila p. učitelka Mgr. Eva Pátíková a průvodcem nám byl již dobře známý PhDr. Pavel Kočí, který má své zájezdy velmi dobře připravené.

Po poklidné cestě a odpočinku v Bohumíně jsme překročili po dvou hodinách cesty hranice a najeli na úžasné polské dálnice. V 10:00 hodin jsme už procházeli hrad Wawel, Wawelskou katedrálu, Jagellonskou univerzitu, Rynek Glowny. Prohlédli jsme si také středověké městské hradby s Floriánskou bránou a na náměstí slavnou tržnici Sukiennice atd. Při vytouženém rozchodu na náměstí jsme si zakoupili nějaké dárečky, například oblíbené karamelky Krówky a v 16:00 hodin nasedli do autobusu a vraceli se unavení, ale spokojení domů.

Děkujeme tímto panu Kočímu a paní učitelce Pátíkové, že pro nás tento vzdělávací program připravili.

Mgr. Lenka Foltýnová, p. as. Renata Brablíková a žáci 2. stupně naší ZŠ

ZŠ Morkovice | 2019-2020