Dnes je pátek 30. října 2020. Svátek má Tadeáš. Jsou podzimní prázdniny.
Distanční výuka Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola 2020-2021

Zveřejnění výsledků testování žáků 5. tříd SCIO

Od března do října 2020 probíhalo Scio testování žáků 5. tříd. Jedná se o testování znalostí žáků a jejich srovnání s jinými školami v České republice. Testovali jsme obecné studijní předpoklady žáků, český jazyk, matematiku a anglický jazyk.

Naši žáci v porovnání s jinými školami v ČR dosáhli následujících výsledků:

V českém jazyce jsou naše výsledky lepší než výsledky 70 % testovaných žáků v ČR.

V matematice jsme na celorepublikovém průměru.

Obecně v předmětech český jazyk a matematika plně využíváme studijních předpokladů našich žáků.

Úroveň našich žáků v anglickém jazyce je minimálně A1 dle společného evropského referenčního rámce. Úrovně A1 mají žáci dosáhnout v 5. třídě. To znamená, že výsledky žáků v angličtině jsou na očekávané úrovni.

I v tomto školním roce budeme v testování úrovně znalostí našich žáků pokračovat. O výsledcích budete informováni na konci školního roku.

Průběžně v letech monitorujeme i výsledky našich žáků při jednotných přijímacích zkouškách. Výsledky našich žáků 9. tříd jsou na celorepublikovém průměru.

Mgr. Jana Teriaki, ředitelka školy

ZŠ Morkovice | 2020-2021