Dnes je pondělí 19. listopadu 2018. Svátek má Alžběta. Vánoce budou za 34 dní.

Přivezly jsme „placky“

Devět žákyň naší školy se v úterý 16.10.2018 vypravilo do Kroměříže na turnaj v minikopané. Klání se uskutečnilo na umělce v areálu SK Hanácká Slávia Kroměříž. Naše dívky byly rozlosované do skupiny A, společně se ZŠ Zachar, ZŠ Holešov a ZŠ Kvasice. Skupina B čítala tři družstva, ZŠ Hulín, ZŠ Oskol a ZŠ Slovan.

Ve skupině A naše družstvo suverénně zvítězilo. Do semifinále postoupila vždy první dvě družstva ze skupin a ZŠ Morkovice bojovala o postup do finále proti družstvu ZŠ Hulín. I tady naše žákyně předvedly skvělou hru a do finále postoupily.

Stejně jako předešlé zápasy založily naše hráčky finálové utkání na bezchybné obraně a nad ZŠ Slovan zvítězily 1:0, čímž si zajistily postup do krajského kola.

Ráda bych touto cestou poděkovala všem zúčastněným: Lucii Slováčkové z 9.A za parádní zákroky v bráně. Gabriele Vašíčkové z 9.A za bezchybnou práci v obraně a naprosto famózní zlatý finálový gól. Magdaleně Kroupové z 9.B za výdrž a odolnost. Adéle Minksové z 9.B za obětavé napadání protihráček. Aničce Nguyen Hong z 9.B za neskutečnou vytrvalost. Denise Novotné z 9.B za neuvěřitelné „tanečky“, při kterých obehrála každou protihráčku, za všechny nastřílené branky, za podporu a organizaci teamu. Karolíně Slavíkové ze 7.B za úžasnou podívanou při vedení míče a práci v útoku. Julii Slavíkové ze 7.C za vynikající hru v poli. Kateřině Slavíkové ze 7.C za zakládání útoků a nádherné góly.

Mgr. Linda Pipek Lendelová

ZŠ Morkovice | 2018-2019