Dnes je neděle 20. října 2019. Svátek má Vendelín. Podzimní prázdniny budou za 9 dní.

Exkurze do VPŠ a SPŠ MV v Holešově

Dne 7. října 2019 se žáci osmých ročníků podívali do Policejní školy v Holešově. Tato exkurze proběhla v rámci primární prevence a žáci byli proškoleni v oblasti trestní odpovědnosti mládeže.

V 9:00 nás přivítal plk. Mgr. Tobiáš, který se stal našim průvodcem. Nejprve žáky čekala přednáška, ve které se dozvěděli důležité informace z trestního a občanského práva.

Po krátké přestávce se žáci rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupina s plk. Tobiášem měla možnost si vyzkoušet 20 kg těžkou neprůstřelnou vestu, jak fungují pouta nebo kolik je druhů obušků. Dozvěděli se také něco o policejní práci. Hlavní ale byla laserová střelnice, která u žáků vzbudila velký zájem. Dokonce takový, že nestihli ani prohlídku areálu policejní školy.

Druhá skupina s paní pplk. Vichlendovou absolvovala kariérové poradenství. Pro žáky byla připravena prezentace o historii školy, podmínkách přijetí, studijních předpokladech a o možném uplatnění budoucích absolventů. Po prezentaci si žáci prohlédli síň tradic, ve které jsou vystaveny policejní a vojenské uniformy. Seznámili se i s úspěchy žáků policejní školy. Po hodině se skupiny vyměnily.

Po celou dobu exkurze panovala příjemná atmosféra. Všichni se těšíme na další spolupráci.

Alena Večerková

ZŠ Morkovice | 2019-2020