Dnes je pátek 7. srpna 2020. Svátek má Lada. Jsou hlavní prázdniny. Školní rok začne za 25 dní.
Úkoly Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola Výročí 90 let

Exkurze do VPŠ a SPŠ MV v Holešově

Dne 7. října 2019 se žáci osmých ročníků podívali do Policejní školy v Holešově. Tato exkurze proběhla v rámci primární prevence a žáci byli proškoleni v oblasti trestní odpovědnosti mládeže.

V 9:00 nás přivítal plk. Mgr. Tobiáš, který se stal našim průvodcem. Nejprve žáky čekala přednáška, ve které se dozvěděli důležité informace z trestního a občanského práva.

Po krátké přestávce se žáci rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupina s plk. Tobiášem měla možnost si vyzkoušet 20 kg těžkou neprůstřelnou vestu, jak fungují pouta nebo kolik je druhů obušků. Dozvěděli se také něco o policejní práci. Hlavní ale byla laserová střelnice, která u žáků vzbudila velký zájem. Dokonce takový, že nestihli ani prohlídku areálu policejní školy.

Druhá skupina s paní pplk. Vichlendovou absolvovala kariérové poradenství. Pro žáky byla připravena prezentace o historii školy, podmínkách přijetí, studijních předpokladech a o možném uplatnění budoucích absolventů. Po prezentaci si žáci prohlédli síň tradic, ve které jsou vystaveny policejní a vojenské uniformy. Seznámili se i s úspěchy žáků policejní školy. Po hodině se skupiny vyměnily.

Po celou dobu exkurze panovala příjemná atmosféra. Všichni se těšíme na další spolupráci.

Alena Večerková

ZŠ Morkovice | 2019-2020