Dnes je čtvrtek 21. listopadu 2019. Svátek má Albert. Vánoce budou za 32 dní.

Co je "Code Week"?

Evropský týden programování je projekt, který propaguje kreativitu, řešení problémů a spolupráci pomocí programování a jiných technických aktivit. Cílem je programování zviditelnit – ukázat mladým lidem, dospělým i seniorům, jak je díky programování možné realizovat myšlenky. Chceme tyto dovednosti zbavit roušky tajemství a spojit motivované lidi, aby se učili.

Žáci zapojeni do klubu logiky a deskových her - robotiky programovali ozoboty v ozoblockly, stavěli a programovali roboty lego wedo2.0. Žáci 5. tříd si na workshopu robotiky vyzkoušeli i beeboty a jiné typy robotů vhodných pro výuku. Učitelé se seznámili s 3D tiskárnou a jejím využití ve škole.

Programování je fakt hračka a zvládnou jej i naši prvňáčci:-) Tak se toho nebojte. Vždyť je to nejenom zábava, ale obávám se, že pro naše děti i povinná výbava do jejich profesního života ve 21. století.

Mgr. Jana Teriaki, ředitelka školy

Co je Co je Co je Co je Co je Co je Co je Co je Co je