Dnes je pondělí 19. listopadu 2018. Svátek má Alžběta. Vánoce budou za 34 dní.

Bádání v zeměpisném semináři

Žáci navštěvující volitelný předmět zeměpisný seminář první dva měsíce rozhodně nezaháleli. Jejich úkolem bylo rozšířit si vědomosti týkající se učiva o přírodních podmínkách Amerického kontinentu.

Nejdřív se zabývali největšími vrcholy Amerického kontinentu. Měli za úkol jednotlivé hory popsat, porovnat jejich nadmořské výšky i vzdálenosti vrchů od středu Země a dokázat tak, že Země je na pólech zploštělá. Z kartonu si žáci pomocí mapy vrstevnic vytvořili modely reliéfu hory. Studovali i vertikální členitost bioty jednotlivých hor.

Dalším jejich úkolem je vytvořit si Amazonský tropický deštný les ve sklenici, sledovat teplotu a vlhkost, zamyslet se nad negativními důsledky a riziky kácení tropických deštných lesů v Amazonii. Zatím si vedou opravdu skvěle, snad je elán neopustí i při plnění dalších zajímavých aktivit.

Mgr. Monika Navrátilová

ZŠ Morkovice | 2018-2019