Dnes je sobota 18. srpna 2018. Svátek má Helena. Jsou hlavní prázdniny. Školní rok začne za 16 dní.
Výuka Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola Výročí 90 let

Dějepisná olympiáda tentokrát v prvorepublikovém duchu

Dějepisná olympiáda tentokrát v prvorepublikovém duchu

Ve středu 22. listopadu se uskutečnilo školní kolo dějepisné olympiády. V letošním roce probíhá již 47. ročník se zaměřením na prvorepublikové období.

Tematicky tak směřovaly otázky na vznik, vývoj, rozpad Československa, na jeho kulturní, společenskou, hospodářskou i politickou situaci v letech 1918-1938. Celkem se na olympiádu přihlásilo 13 zájemců z osmých i devátých tříd. Z nich bylo celkem šest úspěšných řešitelů, to znamená, že dosáhli na 39 bodů. Na prvních třech místech se umístily žákyně devátých tříd v pořadí: Nikola Kučírková (3. místo), Lenka Suchánková (2. místo) a Lenka Štěpánová (1. místo).

Vítězka postupuje automaticky do okresního kola, které se uskuteční v lednu v Muzeu Kroměřížska. Děvčata na druhém a třetím místě musí na to, zda postupují, počkat do 11. prosince, záleží na bodovém zisku žáků v rámci okresu Kroměříž. Vyhlášení výsledků proběhlo v pátek, kdy byly třem nejúspěšnějším předány diplomy a hodnotné ceny. Všem řešitelům patří poděkování za účast a úspěšným řešitelům a vítězům gratulace.

Mgr. Eva Pátíková

ZŠ Morkovice | 2017-2018