Dnes je sobota 18. srpna 2018. Svátek má Helena. Jsou hlavní prázdniny. Školní rok začne za 16 dní.

Dějepisná olympiáda tentokrát v prvorepublikovém duchu

Ve středu 22. listopadu se uskutečnilo školní kolo dějepisné olympiády. V letošním roce probíhá již 47. ročník se zaměřením na prvorepublikové období.

Tematicky tak směřovaly otázky na vznik, vývoj, rozpad Československa, na jeho kulturní, společenskou, hospodářskou i politickou situaci v letech 1918-1938. Celkem se na olympiádu přihlásilo 13 zájemců z osmých i devátých tříd. Z nich bylo celkem šest úspěšných řešitelů, to znamená, že dosáhli na 39 bodů. Na prvních třech místech se umístily žákyně devátých tříd v pořadí: Nikola Kučírková (3. místo), Lenka Suchánková (2. místo) a Lenka Štěpánová (1. místo).

Vítězka postupuje automaticky do okresního kola, které se uskuteční v lednu v Muzeu Kroměřížska. Děvčata na druhém a třetím místě musí na to, zda postupují, počkat do 11. prosince, záleží na bodovém zisku žáků v rámci okresu Kroměříž. Vyhlášení výsledků proběhlo v pátek, kdy byly třem nejúspěšnějším předány diplomy a hodnotné ceny. Všem řešitelům patří poděkování za účast a úspěšným řešitelům a vítězům gratulace.

Mgr. Eva Pátíková