Dnes je středa 26. června 2019. Svátek má Adriana. Hlavní prázdniny budou za 3 dny.

Mladší florbalisté bojovali statečně

Ve středu 8. listopadu jsme se s mladšími žáky (6. a 7. třídy) z florbalového kroužku zúčastnili okrskového kola ve florbale. Tentokrát nás hostila sportovní hala v Koryčanech, které si vzaly na svá bedra letošní organizaci.

Celkem se sem sjelo šest družstev – ZŠ Mokrovice, ZŠ Zdounky, ZŠ Koryčany, ZŠ Oskol, ZŠ Slovan a ZŠ Zachar. Vzhledem k nedostatku času byla družstva rozdělena do dvou skupin, kde se mezi sebou utkali všichni se všemi. Naši mladší žáci si ve skupině A připsali dva body za celkové druhé místo, když první zápas se Zacharem prohráli a druhý se Zdounkami vyhráli. Poslední zápas byl však nejtěžší. Utkali jsme se s prvním ze skupiny B, s Oskolem. Naši se v prvních osmi minutách drželi s čistým kontem, nicméně i vlivem toho, že Oskol měl dvě pětky a mohl více střídat, nám začaly docházet síly a nakonec jsme podlehli.

Nicméně ráda bych vyzdvihla výborné výkony všech zúčastněných, jejich bojovnost, snahu i zápal pro hru. To vše nám vyneslo celkové čtvrté místo za kroměřížskými školami Oskol, Slovana a Zachar. Tímto bych chtěla všem žákům a žákyním poděkovat za jejich výkony a povzbudit je do dalších zápasů.

Mgr. Eva Pátíková

ZŠ Morkovice | 2018-2019