Dnes je pátek 14. prosince 2018. Svátek má Lýdie. Vánoce budou za 9 dní.

Hostili jsme okrskové kolo ve florbale

V úterý 13. listopadu a ve středu 14. listopadu pořádala naše škola okrskové kolo ve florbale.

První den se v nedaleké sportovní hale sešla družstva mladších žáků - 6. a 7. třídy. I my měli své zástupce. Do skupiny jsme byli rozlosováni takto - ZŠ Koryčany, ZŠ Zachar Kroměříž, ZŠ Holešov. Celkově se naše družstvo umístilo ve skupině na krásném druhém místě a dostalo se tak do semifinále. Zde jsme se utkali s prvním z druhé skupiny, kde mezi sebou bojovala ZŠ Oskol Kroměříž, ZŠ Komenského Kroměříž, ZŠ Slovana a ZŠ Zdounky. Tento boj jsme však o jediný gól prohráli a naděje na umístění se nám rozplynuly. O první místo se tak mezi sebou utkaly dvě kroměřížské školy Oskol a Slovan. Obě postupují dále. Vítězem se však stal Oskol.

Následující den se konal turnaj ve florbale pro starší žáky - 8. a 9. třídy. Opět jsme měli své zástupce, avšak v silné konkurenci jsme se nedokázali prosadit a na semifinále to nestačilo. První místo tak obsadil tentokrát Slovan, za ním skončil Oskol a na třetím místě se umístila ZŠ Koryčany. Všem, kteří se do sportovního klání zapojili, patří veliké poděkování za jejich nasazení a fair play.

Mgr. Eva Pátíková

ZŠ Morkovice | 2018-2019