Dnes je úterý 10. prosince 2019. Svátek má Julie. Vánoce budou za 13 dní.

Žáci 9.B se připravili Halloween pro své kamarády z 1.B

Podzimní období s sebou přináší celou řadu svátků, podzimních prázdnin a možností se i ve škole nějak vyřádit. V mnoha zemích světa lidé oslavují svátek Halloween, který někteří v našich končinách neradi vidí a raději se přiklání k Dušičkám.

Ale ať už je to tak či jinak, stalo se na naší škole zvykem, že si žáci devátých tříd připraví nějaké to halloweenské tvoření pro své malé kamarády ze tříd prvních. Letošní rok nebyl vyjímkou a hned první den po prázdninách se 9.B vydala do 1.B. Patroni prvňáčků si pro ně připravili malování na obličej, dlabání dýní, hledání sladkostí ve střevech (špagety), slizu a prstech a bradavicích čarodějnic (mrkev a hrozinky), omalovánky, pracovní listy a došlo i na společné tancování.

Jak žáci devátých tříd, tak i ti menší, prvňáčci, se na tento den opravdu připravili. Přišli v hrůzostrašných maskách, nechyběly čarodějnice, zombie a vše ještě více podrhlo kreslení na obličej. Nakonec dvouhodinového programu si všichni společně pochutnali na hellowenských muffinkách, které byly velice povedené a chutné a společně se vyfotili.

Mgr. Eva Bánská

ZŠ Morkovice | 2019-2020