Dnes je pondělí 18. února 2019. Svátek má Gizela. Jarní prázdniny budou za 7 dní.
Výuka Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola Výročí 90 let

Dívky si vymalovaly druhé místo v celorepublikové soutěži

V rámci historického kroužku jsme se zapojili do komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět s podtitulem "Co pro mne znamená demokracie." Tudíž téma, které se dalo uchopit z mnoha stran.

Žáci si mohli vybrat jakým způsobem námět ztvární. Připravili si nejprve scénář komiksu, který potom výtvarně přenesli na papír. Celkem se za naší školu posílaly tři výtvarné práce – autorek Jany Bazalkové a Adély Chovancové (obě z 6.C), Marie Horákové a Veroniky Handlové (obě z 8.B) a Jana Havliše (7.C). Tvoření probíhalo v rámci dějepisného kroužku.

Do soutěže jsme se přihlásili i v loňském školním roce, ale úspěch jsme neslavili. O to větší překvapení bylo, když přišel email a dopis s tím, že se děvčata z 8.B, Marie Horáková a Veronika Handlová umístila na krásném druhém místě v kategorii II. stupeň. Holky byly pozvané na slavnostní vernisáž a předávání vyznamenání do Prahy. Takovou příležitost jsme si nenachaly ujít a v pondělí 12. listopadu jsme se vypravily do Prahy. Vernisáž oceněných prací se konala v Jindřišské věži. Zde si děvčata převzala diplomy a upomínkové předměty z rukou porotců a po vyhlášení se zúčastnila komiksové dílny, kterou vedla výtvarnice Barbora Šalamounová.

Dle reakcí dívek soudím, že se jim tento workshop líbil a načerpaly nové zajímavé zkušenosti a dovednosti k tvorbě dalších komiksů. Tímto bych jim chtěla pogratulovat, popřát do budoucna spoustu dalších úspěchů a poděkovat za příkladnou reprezentaci školy.

Mgr. Eva Pátíková

Dívky si vymalovaly druhé místo v celorepublikové soutěžiDívky si vymalovaly druhé místo v celorepublikové soutěžiDívky si vymalovaly druhé místo v celorepublikové soutěžiDívky si vymalovaly druhé místo v celorepublikové soutěžiDívky si vymalovaly druhé místo v celorepublikové soutěži
ZŠ Morkovice | 2018-2019